آخرین اخبار
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گالری عکس
پربحث‌ترین اخبار
کد خبر: 988
تعداد بازدید: 2
تاریخ انتشار: اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸

مدیرعامل شرکت توسعه تجارت و صید صنعتی چابهار گفت: شهرک شیلاتی با هدف توسعه و اشتغال بیشتر در زمینه صید، تولید، پرورش، توزیع و صادرات آبزیان در زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار در منطقه آزاد این شهرستان ایجاد می شود.

به گزارش مارین‌نیوز، فرزین حقدل اظهار داشت: شیلات یکی از مزیت های اقتصادی چابهار محسوب می شود که منطقه آزاد شهرک صنعتی شیلات را به منظور توجه بیشتر به صید، تولید، پرورش، توزیع و صادرات آبزیان را با استفاده از آخرین تکنولوژی و فناوری های روز بومی و دنیا در دستور کار قرار داده است.
وی با بیان اینکه چابهار در زمینه صید ماهی و میگو و پرورش ماهی در قفس ظرفیت های مناسبی دارد افزود: ساخت شهرک شیلاتی می تواند منجر به افزایش سرانه مصرف آبزیان و ارزش‌ افزوده فرآورده‌های شیلاتی و ایجاد اشتغال در منطقه شود.
مدیرعامل شرکت توسعه تجارت و صید صنعتی چابهار از فعالان بخش خصوصی و سرمایه گذاران داخلی و خارجی خواست تا در شهرک شیلات منطقه آزاد اقدام به سرمایه گذاری کنند.
وی ادامه داد: شهرک شیلات چابهار می تواند به عنوان زنجیره ای کامل به صورت کاملا مدرنیزه، عملی و همراه با آخرین تکنولوژی روز این صنعت را از پرورش تا فروش محصول همراهی کند.
حقدل گفت: بیش از ۷۰ درصد معیشت مردم چابهار از فعالیت و اشتغال دریا ایجاد شده است.
وی ادامه داد: براساس آمار اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان ۲۴ هزار صیاد به وسیله ۹۰۷ لنج و هزار و ۴۴۰ قایق مشغول صید و صیادی هستند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
Name
Email
* نظر: