آخرین اخبار
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گالری عکس
پربحث‌ترین اخبار
کد خبر: 997
تعداد بازدید: 23
تاریخ انتشار: اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸

مدیرکل بنادر و دریانوردی خرمشهر عنوان کرد: ارتباط دانشگاه با صنعت در ایران دارای قدمتی چندین ساله است و مقدمه پیشرفت و توسعه کشور از دانشگاه‌ها بوده و برای دستیابی به این موضوع تشکیل چنین جلساتی با حضور بخش خصوصی کشتیرانی و بخش دریایی کارگشا است.

به گزارش مارین‌نیوز، نورالله اسعدی در نشست مشترک با مسئولان دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر رابطه دانشگاه و صنعت را یک ضرورت دانست و اظهار داشت: ارتباط دانشگاه با صنعت در ایران دارای قدمتی چندین ساله است و مقدمه پیشرفت و توسعه کشور از دانشگاه‌ها بوده و برای دستیابی به این موضوع تشکیل چنین جلساتی با حضور بخش خصوصی کشتیرانی و بخش دریایی کارگشا است.

وی هدف از برگزاری این جلسه را در راستای ارتقا و توسعه راهکارهای مشترک علمی و پژوهشی میان اداره کل بندرو دریانوردی خرمشهر و دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برای بهره‌گیری  از این ظرفیت مهم عنوان کرد.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر افزود:  بندر خرمشهر سابقه طولانی در تجارت دریایی داشته و در سال‌های قبل از انقلاب اسلامی ظرفیت پذیرش ۵ میلیون تن کالا در سال را داشت و در واقع یکی از بزرگترین بنادر محسوب می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: با وجود بازسازی تمام زیرساخت‌ها و استقرار تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری برای دستیابی به جایگاه پیش از جنگ تحمیلی نیاز است که در حوزه پژوهش تمام ساز و کارها را به خدمت بگیریم و این در دستور کار است.

وی در ادامه اظهار کرد: امیدواریم از وجود دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر که یکی از دانشگاه‌های توانمند است برای فعال‌سازی بیشتر پژوهش در بندر خرمشهر استفاده و برای تعامل و همکاری بیشتر این اداره کل با دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر باید جلسات متعددی برگزار شود.

در ادامه لطف الله خواجه‌پور رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر افزود: در این دوران تحریم باید دست به دست هم بدهیم و جلوی آسیب‌ها را بگیریم و مسئولیت دانشگاهها برای ایجاد شرایط مطلوب بیشتر شود؛ تمام تلاش ما این است که در حد یک دانشگاه نسل سه عمل کنیم  و برای رسیدن به این امر بنادر و دریانوردی یکی از اهداف مهم محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: ارتباط دانشگاه علوم و فنون با بندر خرمشهر سابقه طولانی دارد و تاکنون چندین تفاهم نامه های علمی پژوهشی و آموزشی میان بندر خرمشهر و دانشگاه منعقد شده است.

رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر گفت: یکی از چالش‌هایی که با آن روبه‌رو هستیم اشتغال فارغ‌التحصیلان است و در این زمینه در حال رایزنی با بخش خصوصی و نهادهای مختلف هستیم.

در پایان این نشست اساتید با نقطه نظرات و پیشنهادات در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی، تشکیل کارگروه‌های تخصصی، کارآموزی در بحث اشتغال‌زایی و طرح رشته های جدید در دانشگاه علوم و فنون را ارائه کردند و موارد مطرح شده مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

منبع: تسنیم

ارسال نظر
Name
Email
* نظر: