پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
افزایش تعرفه ترانزیت کشتی‌های درحال گذر از کانال پاناما که توسط شورای جمهوری کشور پاناما تصویب شده، بعید است که خطوط کشتیرانی و صادرات محموله های LNG را تحت تاثیر قرار دهد.
مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت های بالقوه این استان در حوزه آبزی پروری، طرح پرورش میگو و ماهی در این استان تدوین شد.
شرکت حمل و نقل دریایی قطر از برقراری خط حمل و نقل مستقیم دریایی میان قطر و کویت خبر داد.
معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران اعلام کرد: در آستانه هفته گرامیداشت دولت و آغاز به کار دولت دوازدهم 156 طرح و پروژه شیلاتی با اشتغال زایی 1455 نفر مستقیم و با میزان سرمایه گذاری 1610 میلیارد ریال در 28 استان کشور به بهره برداری می رسد.
چند سالی است مسئولان وزارت راه و شهرسازی وعده تعیین اپراتور بندر شهید رجایی را در بازه‌های زمانی دو هفته‌ای تا دو ماهه می‌دهند، اما با این حال هنوز سازمان بنادر و دریانوردی به‌عنوان متولی این بخش نتوانسته به وعده‌های خود در این رابطه عمل کند.
معاون رئیس‌جمهور ترکمنستان از برگزاری اجلاس مشترک ۵ جانبه مدیران بنادر کشورهای ساحلی دریای خزر در مهرماه سال جاری در «عشق‌آباد» خبر داد.
استادیار گروه شیلات دانشگاه آزاد اسلامی و مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردابی استان گیلان طی یادداشتی پیرامون چالش های پیش روی تولید ماهی تیلاپیا در ایران، به مطالبی مهمی اشاره نموده است.
وزیر نفت با اشاره به پرونده دکل‌های نفتی در دولت نهم و دهم، گفت: قرارداد 30 دکل شامل 20 دکل خشکی و 10 دکل دریایی در یک شب با ترک تشریفات مناقصه منعقد شد.
فعالیت بزرگترین نیروگاه خورشیدی شناور دنیا با ظرفیت تولید سالیانه ۲۰ میلیون کیلووات ساعت برق در چین آغاز شد.
پروژه جدید جهانی (GloFouling) برای کمک به حفاظت از زیست بوم‌های دریایی در برابر اثرات نامطلوب انتقال گونه‌های مهاجم آبزی با مشارکت صندوق تسهیلات محیط زیست، سازمان بین المللی دیرانوردی (آیمو) و سازمان ملل متحد مورد تصویب اولیه قرار گرفت.
نماینده تیم لیانا مسابقات شناورهای هوشمند از دانشگاه خلیج فارس بوشهر: در این مسابقات مهارت کارگروهی، یادگیری و تثبیت دروس تئوری و کسب تجربه ی عملی در ساخت تقویت می گردد و هدف ما از شرکت در این مسابقات افزایش همین مهارت ها است.
دبیر گروه توسعه فناوری ستاد دریایی معاونت علمی گفت: تفاهم نامه همکاری بین وزارت علوم، وزارت دفاع و ستاد دریایی معاونت علمی ریاست جمهوری با هدف ارتقای تجاری سازی فناوری های دریایی به امضا رسیده است.