پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
در جدیدترین رده‌بندی شرکت‌های کشتیرانی کانتینری برتر، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL) در رتبه بیست و دوم قرار گرفت، مرسک نیز همچنان برترین کشتیرانی دنیاست.
اولین محصول از سامانه پرورش ماهی در قفس در جزیره قشم طی مراسمی با حضور استاندار هرمزگان و دیگر مسئولان این استان برداشت شد.
ناوگروه جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در آب های بندر مخاچ قلعه پایتخت جمهوری داغستان فدراسیون روسیه در کناره شمال غربی دریای خزر لنگر انداختند.
سکوی R۴ میدان نفتی رشادت در منطقه عملیاتی لاوان گلباران شد؛ سکویی که ٣٠ سال پیش مورد تجاوز دشمن قرار گرفته بود.
دبیر سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت گفت: این جشنواره که 9 تا 11 آبان ماه برگزار خواهد شد، با استقبال بی‎ نظیر شرکت‌ ها، ارگان‎ ها، دانشگاه ‎ها و مراکز تحقیقاتی دریایی کشور روبه‌رو شده است.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه لایروبی تنها راهکار احیای خلیج گرگان و تالاب میانکاله نیست، گفت: از تاثیرگذاری لایروبی باید اطمینان حاصل کنیم و مطمئن شویم که بعد از گذشت مدتی گل و لای برداشت شده، دوباره برنگردد.
معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران از هدفگذاری سه مرحله ای تکمیل فازهای باقیمانده پارس جنوبی تا پایان سال ۹۷ خبر داد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از سرمایه گذاری ۸۶۰ میلیارد تومانی برای اجرای مرحله سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: در راستای کمک به توسعه گردشگری دریایی نیز تسهیلات خرید شناور گردشگری و تفریحی با سود صفر درصد و با حداقل آورده در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.
با رفع اشكال و راه‌اندازی كمپرسورهای LP و HP توربین كمپرسور A در سكوی سلمان علاوه بر جبران كاهش تولید بیش از 5 هزار بشكه‌ای، باعث صرفه‌جویی چند میلیون دلاری شد.
رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه استارتاپ ها و رویدادهای کارآفرینی در کوتاه مدت چهره اقتصادی کشورها را دچار تحولات اساسی می کنند، گفت: یکی از برنامه های مهم ستاد دریایی شناسایی استارتاپ های فعال حوزه دریا می باشد تا خلق ارزش در حوزه دریا کنند.
با اسیدی شدن هرچه بیشتر اقیانوس‌ها بر اثر تغییرات اقلیمی پیکربندی مجموع اکوسیستم‌های دریایی مورد تهدید قرار می‌گیرد.
مدیر بنادر و دریانوردی دریاچه ارومیه از انتقال قدیمی‌ترین کشتی موجود در دریاچه ارومیه به موزه دریایی بندرشرفخانه خبر داد.