پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
فرمانده نیروی دریایی ارتش، درباره دزدان دریایی گفت: تاکنون سه سری از این افراد را گرفتیم که الان در زندان اوین هستند و هر روز هم با ما تماس می‌گیرند که بیایید و اینها را ببرید.
دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی با اشاره به اینکه صنایع دریایی و دریانوردی جهانی در چند دهه اخیر رشد مستمری داشته است گفت: ایران از سال۲۰۱۶ جزو ۱۰ کشور برتر علمی دنیا در حوزه صنایع دریایی قرار خواهد گرفت.
شرکت ملی نفتکش ایران به دنبال دسترسی به منابع ارزان قیمت خارجی است لذا بحث فاینانس را به عنوان سرمایه گذاری محسوب کرده و در این امر با کشور های همچون کره جنوبی و چین به موفقیت هایی نیز رسیده ایم.
تفاهم نامه همکاری مابین بین دبیرخانه شورایعالی صنایع دریایی کشور و شرکت کشتی سازی و مهندسی دریایی دوو کره جنوبی امروز 14 اردیبهشت ماه به امضا رسید.
پژوهشكده علوم و تكنولوژي زيردريا در سال 1363 ایجاد گردیده و سال 1378 عضو رسمی انجمن مهندسی دریایی ایران می باشد.
لایه نفتی پارس جنوبی از میادین مشترک نفتی در فاصله 130 کیلومتری از ساحل عسلویه و در مرکز خلیج فارس قرار دارد که عمدتا از مخازن کربناته تشکیل شده و در جنوب به میدان الشاهین قطر منتهی می شود. این میدان در سال 1992 کشف شد.
فرمانده مرزبانی ناجا در بازدید از شركت كشتی سازی اروندان بر استفاده از تولیدات داخلی در اجرای ماموریت های محوله تاكید كرد.
نخستین جلسه شورای راهبری و سیاست‌گذاری دومین دوره جشنواره ملی" دریا مسیر پیشرفت" به منظور به‌منظور بررسی برنامه‌های پیشنهادی در نحوه برگزاری جشنواره برگزار شد.
یك شركت فعال در زمینه نفت و گاز كره جنوبی با شركت مدیریت طرح های صنعتی ایران (IPMI)، دو یادداشت تفاهم برای توسعه و تكمیل فازهای پارس جنوبی امضا كرد.
همکاری‌های صنعتی کره جنوبی با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با امضای سه توافق عمده در حوزه‌های مختلف صنعتی ، وارد مرحله تازه‌ای می شود.
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان با اشاره به فعالیت‌های این پارک برای سال ۹۵ گفت: مرکز رشد دریایی با اولویت‌های شیلات و آبزی‌پروری، زیست‌فناوری و صنایع دریایی کشتی‌سازی از نیمه دوم امسال راه‌اندازی می‌شود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر اهمیتِ ساختن و قدرتمند کردن کشور و نقش برجسته معلمان در این مسیر، مهمترین عنصر قدرت‌ساز را «علم» خواندند و خاطرنشان کردند: قدرت، فقط به داشتن سلاح نیست بلکه «علم، ایمان، شخصیت ملی، ایستادگی و هویت انقلابی»، عناصر تولید قدرت هستند.