پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
دریابان غلامعلی بایندر به عنوان اولین فرمانده نیروی دریایی نوین ایران، در هیاهوی شهریور ١٣٢٠ تسلیم در برابر دشمن متجاوز انگلیسی را تاب نیاورد. مردانه ایستاد و جان بر سر آرمان خویش نهاد.
سیف با تاکید بر اهمیت نظارت بر واردات شناورها در کشور گفت: نظارت بر واردات انواع شناورها در صنعت کشتی سازی، عملا صنعت کشور را به رقابت ترغیب خواهد کرد.
مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان : عقب‌نشینی آب و شرایط اقلیمی سبب شده که بنادر استان گلستان به گل نشسته و امکان فعالیت بندری در آن‌ها وجود ندارد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در هفته دولت 1700 میلیارد ریال (170 میلیارد تومان) پروژه بندری و دریایی در بنادر کشور به بهره برداری می رسد.
اصل تعاملات بین‌المللی، حمل‌ونقل دریایی را تبدیل به یکی از آسیب‌پذیرترین حوزه‌های اقتصادی کشور در مقابل تحریم در سال‌های گذشته کرده بود.
دستیار ویژه و مشاور وزیر راه و شهرسازی در رأس هیأتی از مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از امکانات و تجهیزات شبکه ریلی و زیرساخت های حمل و نقل چندوجهی در بندر شهید رجایی بازدید کرد.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: ملوانان بر اساس قانون بیمه ملوانان هیچ وقت بازنشسته نمی‌شوند که باید این قانون برای اصلاح در دستور کار قرار گیرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با ادامه روند کنونی پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی دارای مشکل نقدینگی، تا 2 ماه آینده مشکلات آنها کاهش خواهد یافت.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت : در ذیل برنامه توسعه ششم، برنامه های دیگری باید طراحی شود تا مسائل دریایی بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.
دبیر کل انجمن صنعت بانکرینگ (سوخت رسانی به کشتی ها)می گوید، وجود ناوگان تجاری و نفتی بزرگ در ایران و ظرفیت تولید نفت کوره و موقعیت کشور در منطقه توسعه صنعت سوخت رسانی به کشتی ها را ضروری کرده است.
مدیر عامل شرکت ملی نفتکش با اشاره به برداشته شدن تحریم‌های گسترده صنعت دریایی پس از برجام گفت: در حال حاضر 90 درصد سوخت کشتی‌ها از داخل تامین می‌شود.
مدیر کل فناوری وزارت نفت : بیشتر آمار دو دهه صنعت نفت واردات تجهیزات، وسائل و دستگاه‌ها با فناوری‌های نوین بود اما با گسترش شرکت‌های دانش بنیان و همسو شدن اقتصاد دانش بنیان در توسعه فناوری این صنعت مهم باعث شد که ستاد فناوری وزارت نفت کمیته تخصصی در این زمینه شکل دهد.