پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در صورت هرگونه تهدیدی علیه جمهوری اسلامی ثابت خواهیم کرد آزموده را آزمودن خطاست.
بررسی وزارت نفت نشان می‌دهدشرکت نفت فلات قاره ایران، در زمینه نگهداشت توان تولید مخزن پیشتاز است.
دبیرستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی : هم افزایی بین دانشگاه و صنعت زنجیره ای است که علم را به هدف تبدیل میکند و لازم است تلاشهای پراکنده که در مراکز علمی و دانشگاه ها می شود به سمت یک هدف مشخص هدایت شوند، اگر نتوانیم انرژی و هم افزایی لازم را ایجاد نمائیم و این توانایی های پراکند را در یک راستا قرار دهیم نمی توانیم انتظار کار خارق العاده ای داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران با اشاره به اقدامات ارزنده این شرکت در پارس جنوبی و نصب خطوط لوله در دریا، گفت : برای ادامه کار احتیاج به منابع بیشتری داریم و تامین مالی این کار چیزی نیست که از طریق دولت امکانپذیر باشد و نیازمند سرمایه گذاری و مشارکت در این زمینه هستیم.
معاون توسعه و مهندسی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: در قراردادهای جدید نفتی امکان اجرای 60 تا 70 درصد پروژه ها توسط شرکت های ایرانی پیش بینی شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که صنعت فراساحل در ایران متولی مشخصی ندارد، گفت: بر اساس مطالعه ای که انجام شده است 30 میلیارد دلار در بخش فراساحل باید سرمایه گذاری شود.
دبیر هفتمین همایش بین المللی صنایع فراساحل در مراسم افتتاحیه این همایش مطرح کرد ؛
دبیر هفتمین همایش بین المللی صنایع فراساحل در مراسم افتتاحیه این همایش چالش های این صنعت را سرمایه گذاری، مشکلات فنی مخصوصا در آبهای عمیق و عدم استفاده حداکثر از توان داخل برشمرد.
نام چند شرکت به فهرست شرکت های صاحب صلاحیت ایرانی برای فعالیت در قالب اکتشاف و تولید (E&P) افزوده می شود.
مدیرعامل موسسه رده بندی ایرانیان : این موسسه در حوزه های مختلف لوله گذاری، کارگذاری، نصب سکوها، انتقال سکوها، نقشه برداری و ... فعال می باشد و برای اینکه بتواند این کار را انجام دهد استانداردها، نرم ها و تمرین های خود را برای تمام خدمات فراساحلی تدوین کرده است.
در گفت‌وگو با مدیرعامل شركت مطرح شد
مدیرعامل شركت مهندسی ساخت تاسیسات دریایی ایران اگرچه کارهای ایجاد شده را به اندازه ظرفیت شرکت تحت مدیریتش‌ نمی‌داند، ولی معتقد است حداقل بخشی از ظرفیت شناورهای منحصر به فرد IOEC مورد بهره برداری قرار می‌گیرند؛ می‌تواند، دغدغه به كارگیری تمام توان تاسیسات دریایی را كاهش دهد.
در کشور ما با توجه به وجود سواحل طولانی در جنوب و شمال کشور و وجود بندرها و صنایع نفت و گاز بستر مناسبی برای فعالیت ربات‌های زیردریایی rov وجود دارد.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از اتمام طراحی مقابله با افت فشار در پارس جنوبی تا آخر ماه می (حدود دو هفته دیگر) خبر داد.