پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
رییس انجمن مهندسی دریایی ایران : یکی از مشکلات مهم عدم نظارت دقیق بر انواع و اقسام شناورهای کوچک و بزرگ، نو، دست دوم و قدیمی است که وارد کشور می شود و عملاً صنعت کشور باید با این نوع محصولات رقابت کند و مسلماً هیچ کشوری اینگونه مرزهای خود را به انواع محصولات خارجی باز نمی گذارد.
مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی با تاکید بر لزوم توسعه اقتصاد دریا به عنوان یک ادبیات خاص و حمایت از این حوزه، گفت: صندوق توسعه صنایع دریایی برای سال جاری ۲۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه صنایع دریایی درنظرگرفته است.
نخستین نشست هم اندیشی کمیته اطلاع رسانی و خبری هجدهمین همایش صنایع دریایی و نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی با مدیران روابط عمومی ارگان های دریایی کشور روز گذشته ( دوشنبه 10 مهرماه 1395) به میزبانی دبیرخانه شورایعالی صنایع دریایی کشور برگزار شد.
با هدف ارتقای جایگاه آموزش و پژوهش دریایی در دانشگاه های کشور، کتاب روش های بهبود فعالیت های دریایی در دانشگاه ها و مراکز علمی - پژوهشی کشور منتشر شد.
استاندار هرمزگان اعلام کرد: این استان آمادگی و علاقه مندی کامل برای میزبانی از سرمایه گذاران کره جنوبی دارد.
فردا و طی مراسمی با حضور امیر دریادار سیاری فردا ناوگروه ۴۱ نیروی دریایی ارتش به آب‌های آزاد اعزام می‌ شود.
شرکت نفت فلات قاره ایران از شرکتهای دانش بنیان داخلی فعال در حوزه دریایی حمایت می کند.
مشکل صیادان مرتفع شده و از این به بعد صیادان هندیجانی می‌توانند بدون هیچ مشکلی به دریا سفر کنند
تأثیر دوره پسابرجام و لغو تحریم‌های ناشی از آن، زمینه‌سازی تولید برای توسعه تعاملات اقتصادی بین ایران و سایر کشورها و تغییر وضعیت آن از حالت تجاری به روابط اقتصادی جامع از جمله در امور مربوط به حمل‌ونقل دریایی، توسعه کشتی‌رانی و بندر را فراهم کرده است.
مدیرکل دفتر سواحل و تالاب‌های ساحلی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تاکید بر تبعات زیست محیطی بالای صنعت اوراق‌سازی کشتی از انجام مطالعات این صنعت در انتهایی‌ترین نقطه دریای عمان خبر داد.
قطر اوایل ماه ژوئن یک محموله ال ان جی به هلند صادر می کند.
صنعت کشتی‌سازی در ایران یک کامل نیست، به‌طوری‌که در کشور تمامی زنجیره‌های تولید کشتی را نداریم، چراکه از ابتدا رویکرد تجاری‌سازی این صنعت را در پیش نگرفته‌ایم.