پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
آلکسی چیچکین، کارشناس روس می گوید: "از دهه 90 قرن نوزدهم میلادی، طرح کانال کشتیرانی "خزر- خلیج فارس" تا حد زیادی نقش تعیین کننده ای بر میزان سطح روابط روسیه با ایران داشته است.
در ماه آوریل آغاز می‌شود
یک قایق خورشیدی به زودی قرار است سفر دور دنیای خود را با الهام از پروژه هواپیمای خورشیدی سولار ایمپالس آغاز کند.
ریاست دانشکده مهندسی دریا دانشگاه صنعتی امیرکبیر : اولین مرکز نوآوری، رشد و فناوری دریایی کشور در پردیس بندرعباس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تأسیس شد.
برای اولین بار ساخت شناور اقیانوس پیما صیادی ترالر پیشرفته در ایران
مدیرعامل شرکت طراحان پارس مارین : انتظار ما از مسئولین این است که همت بخرج دهند، وقتی چنین ظرفیتی در کشور وجود دارد از طراحان و سازندگان داخلی حمایت نمایند، سالیانه چندین مورد از این کلاس شناورها را وارد می کنیم، چرا باید این کار انجام شود ؟
بیمه‌گران حمل و نقل جهانی پوشش کامل نفت‌کش‌های ایران را از سر می‌گیرند.
كارشناس مسائل اقتصادی : نگاهی به دستاوردهای تجارت دریایی ایران پس از برجام نشان می‌دهد كه اگر تحریم‌ها ادامه می‌یافت، امروز میزان صادرات نفت و پول حاصل از آن جوابگوی هزینه‌های جاری كشور هم نبود.
از این پس از طریق گوگل مپ می توانید هر روز و هر لحظه، اعماق دریا را مشاهده کنید.
رئیس اتحادیه آبزیان گفت: در زمینه تولید خاویار حتی ایتالیا و کره نیز از ما سبقت گرفته اند.
رسانه‌های اسپانیا می‌گویند، ساخت 5 فروند کشتی یکی از بزرگترین قراردادهایی است که این شرکت اسپانیایی امضا می کند. این قرارداد می تواند برای دو هزار نفر به مدت 5 سال در اسپانیا شغل ایجاد کند.
چین بسیار امیدوار است که با بهره گیری از مزایای برجام ایران بتواند نقش مهمی در پیشبرد برنامه راه ابریشم نوین زمینی و دریایی این کشور داشته باشد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: باید متوازن با توسعه استفاده از دریا، دانش آن در بخش‌های مختلف از جمله طب رزم دریا را در کشورمان گسترش دهیم.
یک سکوی اسپار همانند یک سکو (Tension Leg Platform )TLP (سکو با مهار کششی) به کف دریا مهار می شود ولی با این تفاوت که در سکوهای TLP کابل های مهار به صورت کاملا عمودی به بستر دریا متصل شده اند اما اسپارها به شیوه معمولی در بستر دریا مهار می شوند.