پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
انجمن مهندسی دریایی ایران با همکاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی اقدام به اختصاص غرفه ای به نام پاویون تخصصی دریایی ایران در نمایشگاه SMM آلمان کرده است.
دومین همایش ملی فناوری های نوین دریایی با شرکت ارگان های دریایی کشور در قالب 9 محور و با حضور شخصیت های برجسته و متخصصان دریایی فردا پنج شنبه در نوشهر برگزار می شود.
با هدف توسعه فناوری‌های دریایی و پیشبرد نقشه راه فناوری‌های دریایی از سفر اساتید برجسته خارجی در این حوزه حمایت می‌شود.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز خود ضمائم کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی ها 1973 را بررسی کردند.
سخنگوی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان مازندران گفت: برخورد جت اسکی با افرادی که در دریا درحال شنا بودند موجب مصدوم شدن ۶ نفر شد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ضمن ابراز بی اطلاعتی از احضار یا دستگیری چند تن از کارکنان این سازمان و یا افرادی از شرکت های طرف قرارداد با سازمان بنادر در موضوع قاچاق 210 کانتینر، گفت : بی انصافی است که اصل موضوع به حاشیه برده شده و فقط به خبر دستگیرشدگان پرداخته شود.
مدیرعامل شرکت شناورسازان کارون : در مناقصه ساخت شش فروند شناور پایلوت، شرکت شناورسازان کارون ضمن داشتن همکار خارجی، مجوزهای لازم و مدارک کامل در انتها به دلیل ادعای موهوم نقص مدارک کنار زده شد و شرکت بوت سرویس که از شرکت های تابعه سازمان بنادر و دریانوردی است برنده این مناقصه اعلام گردید.
فرماندار نوشهر گفت: نبود راه دسترسی به بندر نوشهر موجب بروز ترافیک در این شهرستان می‌شود.
وزیر نفت گفت : باید تفکرات افراطی کنار برود، همین تفکرات در زمان دولت خاتمی باعث شد تا جز یک سرمایه گذاری در دارخوین خوزستان همه سرمایه گذاریهای نفتی به درون دریا برود که اگر این امر در خوزستان رخ می داد امروز چیزی بنام بیکاری در آن معنی نداشت.
دستور توقف و خروج قطعات لاشه کشتی رافائل از آب های خلیج فارس به دلیل اهمیت زیستگاهی و زیست محیطی آن و به درخواست اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، توسط دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان به فرماندهی انتظامی بوشهر صادر شد.
هر چند کنگان میزبان صنایع عظیم پارس جنوبی است ولی دریا می‌تواند یکی از مهمترین ظرفیت‌ها برای توسعه این شهرستان باشد و در این راستا توسعه زیرساخت‌های بندری از جمله اسکله ضروری است.
معاون توسعه فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری با تاکید به اختیار دادن تسهیلات و شناسایی فناوران و همچنین با ایجاد کارگروه ویژه به منظور شناسایی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان شرکت‌ها را تشویق به دانش بنیان شدن نمود.