پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی، نشستی با حضور اعضای شورای راهبری نقشه راه فناوری های دریایی به منظور عملیاتی شدن و نهایی سازی نقشه راه برگزار کرد.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در حال حاضر عملیات اجرایی برای توسعه در بخش دریایی کشور در حال انجام است، گفت: ما برای تبدیل شدن به هاب منطقه حداقل نیاز به ۶ سال کار شبانه‌روزی خواهیم داشت.
مدیر مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر از میزبانی این شهرشتان برای برگزاری نخستین رویداد ملی استارتاپ دریایی در تاریخ 11 شهریور ماه با حضور مسؤولان کشوری خبر داد.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از برگزاری فراخوان ساخت و بهره‌برداری از یک فروند شناور تفریحی در هفته آینده خبر داد.
سیف گفت: در حوزه توسعه سواحل مکران مسئله مهم موضوع مخارج توسعه است، که تهیه آن بدون مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری خارجی دشوار به نظر می‌رسد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در دوره دهم مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح قوانین موجود، ثبات سیاست ها و ارائه تسهیلات مناسب به متقاضیان سرمایه گذاری در بنادر می تواند در توسعه بنادر موثر باشد.
دبیر کمیته خودکفایی تامین تجهیزات، مواد و خدمات فنی- مهندسی انجمن مهندسی دریایی ایران : رفع مشکلات مالی مانند عدم نقدینگی در بانکها برای ارائه تسهیلات و عدم گشایش سوئیفت بانکی برای سرمایه گذاران خارجی در شکوفایی صنایع دریایی موثر است.
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب خشکسالی فرسایش و محیط زیست معاونت علمی استفاده از منابع عظیم دریای عمان را تنها راه توسعه سواحل دانست و بیان کرد: برای توسعه سواحل مکران با استفاده از منابع عظیم آب‌های دریای عمان نباید غافل شد.
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: براساس اقدامات صورت گرفته از سال گذشته تاکنون با تنوع منابع واردات تخم چشم زده قزل آلا از چهار کشور اروپایی و آمریکا دیگر وابستگی ایران به واردات این محصول از فرانسه شکسته شد.
نشریه تحصصی دفاعی نظامی "نشنال اینتارست" با انتشار گزارشی اشاره می کند که به نظر می رسد نیروی دریایی ایالات متحده با مخاطرات بیش تری در سال های آینده از سوی چین، روسهی و ایران مواجه خواهد بود.
محققین اروپایی روباتی را طراحی کرده اند که قادر به کاوش در اعماق آب است.
رییس هیات عامل ایدرو: اکنون شمار زیادي کشتی از خارج از کشور وارد می شود که باید ذینفعان و کسانی که از خارج خریداري می کنند؛ متقاعد شوند از این ظرفیت ملی استفاده کنند زیرا این ظرفیت در مجموعه ایزوایکو وجود دارد که هنوز از آن استفاده نشده است.