پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
مرحله دوم انتخاباتی تیم ملی جت اسکی ششم تیر ماه به میزبانی بندر کوهستک برگزار خواهد شد.
ابرکامپیوترهای IBM در آینده‌ی نزدیک به سیستم پیش‌بینی وضعیت آب و هوا مجهز خواهند شد که پدیده‌هایی مثل بوران‌ها و طوفان‌های دریایی را پیش‌بینی می کنند.
وزارت کشور با انتشار اطلاعیه ای با تاکید بر این که دو قایق ایرانی که به سمت مرزهای عربستان هدایت شدند،صیادی بودند،اعلام کرد: دولت عربستان لازم است ضمن جبران خسارات وارده و تنبیه عوامل این اقدام غیرمسئولانه، هر چه سریع تر نسبت به آزادی افراد دستگیر شده اقدام کند.
عضو هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر : تلاش ما در نگارش نقشه راه دریا - محور نرم افزارها این بوده است که با تعامل با صنایع مختلف، نیازهای ایشان شناسایی گردد و از سوی دیگر، ظرفیت های دانشگاهی نیز به صورت کامل استخراج شده و امید است که با ادامه حرکت در این مسیر، یک جنبش نرم افزاری در حوزه طراحی و مدلسازی دریایی به وجود بیاید.
پیشرفت عملیات حفاری چاه های سه سکو از فازهای 22،23 و 24 پارس جنوبی به 100 درصد رسید.
رئیس اداره آبزی پروران شیلات هرمزگان از برداشتن گام های موفقیت آمیز طرح پایلوت پروش ماهیان خاویاری در شهرستان حاجی آباد هرمزگان خبر داد.
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از پهلوگیری نفتکش‌های غول پیکر در اسکله آذرپاد پایانه نفتی خارگ خبر داد.
مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان با اشاره به زیرکشت رفتن 700هکتار از اراضی کشت میگوی گواتر از برداشت 2هزارتن میگوی پرورشی در تیرماه جاری خبرداد.
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه هندی ها طبق قرارداد نمی توانند در تامین تجهیزات بندر چابهار بهانه تراشی کنند، گفت: عمل نکردن به متن قرارداد به ضرر هندی ها تمام می شود.
روند کم‌آبی و تغییر کاربری تالاب‌های کشور ادامه دارد به‌طوری‌که با استمرار آن فعالان محیط‌زیست از تبدیل‌شدن این اکوسیستم‌های آبی به چشمه‌های تولید غبار ابراز نگرانی می‌کنند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: همان‌ طور که می ‌دانیم کشور چین دارای بنیه دفاعی قوی است و این رفت و آمدها و رزمایش‌ ها نشان از قدرت نیروی دریایی ایران است و ما برای برقراری امنیت در شمال اقیانوس هند و مدیترانه حضور داریم.
رئیس ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: کاهش ۲۵ درصدی بارش‌های استان آذربایجان غربی سبب کاهش تراز سطح آب دریاچه ارومیه شده است.