پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
وزیر دفاع گفت: در حوزه دریایی توانسته‌ ایم، گامهای مهم و اساسی را در تجهیز نیروی دریایی ارتش، سپاه و نیروی انتظامی برداریم که در آینده شاهد معرفی دستاوردهای بزرگی در این حوزه خواهیم بود.
رییس انجمن سازندگان شناور، تجهیزات و سازه های دریایی ایران گفت: توسعه صنعتی در کشور منحصراً از طریق صنعت دریا امکان پذیر می باشد و اتكال به محورهای دیگر جنبه مقطعی و منطقه ای پیدا می كند، در واقع صنعت دریا دروازه ورودی صنعت كشور به بازار جهانی می باشد.
آخرین نشست شورای سیاست گذاری چهارمین جشنواره ملی "دریا مسیر پیشرفت" با حضور نمایندگان سازمان ها، نهادها، ارگان ها، شرکت های دریایی و دبیران بخش‌ های مختلف جشنواره امروز (25 مهر ماه) برگزار شد.
معاونین دریایی و مهندسی عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در سفر به جزیره ابوموسی، ضمن گفتگو با فرماندار و مسئولان ارگان های همکار، مکانیزم های اجرایی توسعه زیرساخت ها در تنها بندرگاه این جزیره را پیگیری و بر لزوم همگرایی جهت رفع موانع موجود تأکید کردند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ‌ای کشور با بیان اینکه سرفصل ‌های دروس دریایی این دانشگاه به ‌روزرسانی می ‌شود بر لزوم هم‌ افزایی دستگاه‌ های ذیربط در راستای تغییر سرفصل‌ های دروس دریایی این دانشگاه تاکید کرد.
شرکت "بازرسی مهندسی و صنعتی ایران" از سال 1381 تاسیس و در سال 1396 به عضویت حقوقی "انجمن مهندسی دریایی ایران" درآمده است.
در حالی که صنعت سوخت رسانی دریایی به کشتی ها (بانکرینگ) بعد از ساخت کشتی های اقیانوس پیما به عنوان یکی از صنایع ارز آور، اشتغالزا و پردرآمد در دنیا محسوب می شود، اما در ایران چراغ این صنعت کم فروغ بوده است.
فرمانده کارخانجات نیروی دریایی ارتش گفت: پروژه بعدی ما شناوری خواهد بود که اندازه ناوهای ما را از ۹۷ متر به ۲۰۰ متر می ‌رساند.
با توجه به تصاویر دریافتی از رادار هواشناسی طی ساعات اخیر، به اطلاع می رساند که توده های ناپایدار از نوع همرفتی (محلی) نسبتاً قوی بر روی نواحی شمالی و مرکزی خلیج فارس تشکیل شده و هم اکنون در فاصله 50 کیلومتری از جزیره خارک قراردارد.
آزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه ISO/IEC17025 از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران شد.
اتاق تحلیل و بررسی هواشناسی دریایی استان گلستان در بندرترکمن با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در اداره هواشناسی دریایی بندر ترکمن آغاز بکار کرد.
طبق اعلام جدید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، مبلغ تخلف نفتی در پرونده بخش بانکرینگ استان بوشهر ۵۲ میلیارد ریال برآورد شده است.