گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: کشتی هایی که عامل بروز آلودگی می شوند بدون استثنا تحت پیگیردهای قانونی قرار گرفته اند و علاوه بر اخذ خسارت های زیست محیطی هزینه های جمع آوری آلودگی را از کشتی های خاطی اخذ می کنیم و قطعا بدون اطمینان از حصول تمامی خسارت ها اجازه خروج کشتی خاطی را نمی دهیم.
صدرای بوشهر تنها جزیره صنعتی کشور، اول اسفندماه همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) میزبان پیکر مطهر شهدای گمنام بود.
دولت هلند قصد دارد دست به احداث بزرگترین مزرعه خورشیدی شناور دنیا بزند.
مدیر عامل شرکت خدمات دریایی و کشتیرانی خط دریا بندر گفت: این شرکت کما فی السابق در کوتاه ترین زمان ممکن خبر ابلاغیه را به اطلاع رسانده و هیچ قصور عمدی و سهوی صورت نگرفته است.
اولین دوره همایش ملی زیست فناوری دریا با هدف فراهم کردن زمینه های مناسب برای فارغ تحصیلان و فعالان عرصه زیست محیطی دریا در دانشگاه هرمزگان برگزار شد.
معاون اول کمیسیون اروپا در امور انرژی گفت: این نهاد آماده مذاکره برای پیوستن ایران به طرح دالان گازی جنوب است.
نشست مشاوره فنی ثبت و نشانه گذاری ادوات صید در تاریخ 16 لغایت 20 بهمن ماه 1396 (5 لغایت 9 فوریه 2018 میلادی) در مقر سازمان فائو در رم برگزار شد.
کارشناس ارشد مدیریت حمل و نقل بین المللی دریایی گفت: یکی از مشکلات عمده ایران در بهره برداری بیشتر از دریا، تعلل در ایجاد زیرساخت‌ها به منظور دستیابی به تناژ حمل و نقل و همچنین به دست آوردن سود ناخالص بوده است.
رییس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه از موضوعات مهم مطرح شده در دولت دوازدهم توسعه منطقه مکران یا چابهار است، گفت: توسعه خط ساحلی کشور در این دوره مورد توجه قرار گرفته است اما در توسعه همواره باید ملاحظات محیط زیستی نیز مورد توجه قرار گیرد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گنج سواحل را فرصتی برای توسعه دریا محور دانست و گفت: اقدامات سازمان در حوزه توسعه سواحل مکران شامل سه بخش اطلاعات پایه، مدیریت یکپارچه سواحل و پروژه‌های اجرایی است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به تاکید رهبر انقلاب بر توسعه سواحل مکران گفت: روند و شتاب توسعه در سواحل مکران چندان اثرگذار نیست.
مدیر بخش فراساحل طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی با اشاره به اجرای خط لوله دریایی ۳۲ اینچی برای انتقال گاز از دریا به خشکی گفت: برای انتقال گاز از سکو‌های فاز ۱۳ پارس جنوبی دو خط ۳۲ اینچی زیردریایی به طول ۲۱۰ کیلومتر اجرا شده است.