پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
رئیس سازمان صنایع دریایی با بیان اینکه وزارت دفاع قبل از انقلاب هیچ تجهیزات دریایی را نمی ‌توانست تولید کند، گفت: ‌امروز متخصصان صنایع دریایی ‌موفق به ساخت انواع زیردریایی ‌ها شده ‌اند‌.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به نصب تصویر فک خزری بر روی کشتی ‌های ایرانی در دریای خزر گفت: همدلی و همکاری خیلی خوبی بین ارگان‌های دریایی برای حفظ این گونه وجود دارد.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی از برنامه ریزی برای شناورسازی تمام مغروقه های اروند و کارون که سمت ایران قرار دارند تا دو سال آینده خبر داد.
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ارتقاء سطح نظارت الکترونیکی بر آبراهه‌ های قابل کشتیرانی کشور، گفت: رشد کمی ناوگان مسافری و ارتقاء ایمنی آنها در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است.
رییس واحد بهره ‌برداری NGL منطقه سیری گفت: همکاران ما در این سال‌ ها در جهت خدمت به کشور و صیانت از صنعت نفت همه تلاش و کوشش خود را به کار گرفته و برای در سرویس نگه داشتن پالایشگاه از هیچ خدمتی کوتاهی نمی‌ کنند.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بسته‌ حمایتی از 21 اردیبهشت ماه به فعالان اقتصادی و سرمایه‌ گذاران تعلق گرفته و بسته‌ های تشویقی دیگر برای خطوط کشتیرانی و لاینری به زودی به تصویب می ‌رسد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش از تجهیز اولین ناوشکن ایرانی به "سامانه دفاع نزدیک کمند"، خبر داد.
کارشناس حوزه دریایی گفت: در عرصه بین الملل دریا، مقوله 50 درصد سهم ما یا سهم شوروی سابق هیچ وقت وجود نداشته و اساسا مطرح نیست.
کارشناس رسمی دادگستری در حوزه حقوق دریایی گفت: در هیچ جای کنوانسیون بحثی از 11 درصد سهم ایران نیامده و آنچه که مشخص است کار قانونی است که انجام شده، زیرا این دریا بین 5 کشور محصور شده و هر کدام از این کشورها سواحل مشخصی را دارند.
تصاویری از یک قایق بادبانی فوق العاده که توسط صنعتگران هلندی با استفاده از آلیاژ آلومینیوم ساخته می شود.
دبیر مسابقات ربات های زیردریایی دانشجویی ROV گفت: با توجه به وجود صنایع بزرگ نفتی و سواحل طولانی در شمال و جنوب کشور، فضای مناسبی برای فعالیت مجموعه های دانش بنیان دریایی در این بخش ها وجود دارد که با توجه به سیاست های تشویقی و حمایتی، محیط مناسبی برای کارآفرینی محققین به شمار می آید.
وزیر امور خارجه روسیه بار دیگر بر اهمیت امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر اشاره کرد و گفت: این کنوانسیون پایه ای جهانی برای گفتگو در خصوص هر همکاری در دریای خزر را فراهم کرده است.