پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
دبیر علمی هفتمین همایش ملی شناور های تندرو ضمن بیان اینکه فرصت ارسال مقالات تا پایان دی ماه است، هدف از برگزاری این رویداد را گردهمایی و ارائه دستاوردهای علمی متخصصان کشور در زمینه شناور های تندرو عنوان کرد.
دوازده سخنرانی علمی از جدیدترین اطلاعات جمع ‌آوری شده در تحقیقات دریایی سال 1400 با شناور «کاوشگر خلیج ‌فارس» توسط محققان پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی به صورت مجازی ارایه می شود.
هفتمین دوره همایش ملی شناورهای تندرو که مهم ترین گردهمایی در حوزه شناورهای تندرو می باشد توسط انجمن علمی پژوهشی دریایی به میزبانی دانشگاه خلیج فارس بوشهر بیست و پنجم بهمن ماه 1402 برگزار می گردد.
دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران گفت: شاید برخی اعتقاد داشته باشند که ایران شاهراه ترانزیتی اصلی کریدورها در منطقه است، اما اینطور نیست و باید با توجه به توانمندی‌ ها و مزیت ‌های رقابتی، توان گذشته خود را احیا کنیم و برای رسیدن به این هدف، بخش ‌های دولتی و خصوصی باید یک نگاه ملی در افق کریدوری داشته باشند.
عضو ادواری هیأت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران: اکنون جامعه دریایی انتظار دارد این فرصت تاریخی یعنی ابلاغ سیاست های کلی توسعه دریامحور به نحوه احسن اجرایی و منافع ملی در اولویت برنامه ریزی و اقدامات آتی باشد و منافع بخشی و سازمانی را در اولویت های بعدی قرار دهیم.
سومین نمایشگاه بین المللی ایران ژئو یکی از بزرگترین رویدادهای صنعتی و تجاری ایران در زمینه ژئوماتیک و ژئوانفورماتیک از تاریخ ۲ الی ۵ دی ماه ۱۴۰۲ در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد.
رئیس سابق کمیته توسعه دریامحور مجمع تشخیص مصلحت نظام: در یک برداشت کلی از اندیشه رهبر انقلاب درباره دریا ۵ محور اصلی اقتصادی، علم و فناوری، امنیتی، محیط زیستی و فرهنگی قابل رصد و تحلیل است، که در مجموع یک رویکرد حکمرانی دریایی را دنبال می ‌کند.
نمایشگاه دستاوردهای علمی و فناوری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی هم ‌زمان با هفتم آذر و ایام گرامیداشت حماسه ‌آفرینی ‌های نیروی دریایی ارتش با حضور امیر سرلشکر موسوی افتتاح شد.
رئیس رسانه ملی گفت: یکی از مقدمات شکل گیری اقتصاد دریامحور ابلاغی رهبر انقلاب، صنعت کشتی ‌سازی است که امیدواریم رسانه ملی بتواند نقش شایسته ‌ای در تبیین این توانمندی ‌ها ایفا کند.
دبیر و عضو هیأت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران طی گفتگو با رسانه KHAMENEI.IR ضمن با اهمیت شناختن منابع دریاها بر تمرکز نگاه مسئولین به منابع و ظرفیتهای سواحل کشور تاکید نمود.
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از بهره مندی فعالان صنایع دریایی با استفاده از تسهیلات حمایتی به منظور بهبود فضای کسب و کار از طریق صندوق توسعه صنایع دریایی خبر داد.