پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
رئیس انجمن مهندسی دریایی ایران با ارسال نامه ای به رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی درخواست نمود جلسه مشترکی به منظور ارائه توضیحات لازم در ارتباط با توان و تجربیات ساخت داخل انواع کشتی ها برگزار شود.
رییس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور طی نامه ای از نمایندگان سازمان ها، ارگانها، انجمن ها، اتحادیه ها و شرکت های دریایی دعوت کرد تا با هم اندیشی، برنامه راهبردی صنایع دریایی کشور را برای ارائه در جلسه آتی شورا مورد بررسی قرار دهند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران در جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت:منطقه مکران یک منطقه بسیار بکر بوده و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری بسیار بالایی دارد.
سرپرست معاونت بانکی و اعتباری صندوق توسعه ملی از اعطای تسهیلات و همچنین مشارکت این صندوق برای خرید کشتی و نفتکش خبر داد.
دوره آموزشی نرم افزار SOLIDWORKS با رویکرد دریایی توسط انجمن مهندسی دریایی ایران طی روزهای 14 و 21 مهرماه سال جاری برگزار می شود.
کارگاه تخصصی مقاومت و دریامانی شناور با نرم افزار MAXSURF که یکی از قوی ترین و کارآمدترین نرم افزارهای طراحی و تحلیل سازه های دریایی و به طور خاص شناورهای دریایی می باشد، توسط انجمن مهندسی دریایی ایران طی روزهای 6 و 13 مهرماه سال جاری برگزار می شود.
وزیر نفت با اشاره به مذاکرات وزارت امور خارجه درباره موضوع توسعه میدان آرش گفت: انتظار داریم مباحث مربوط به این میدان را هم از طریق مذاکره با طرف کویتی حل و فصل کنیم؛ جمهوری اسلامی ایران از سهمش در میدان آرش نمی‌ گذرد.
شرکت «قطر انرژی» اعلام کرد که «قطر گاز» نام خود را به «قطر انرژی ال‌ ان‌ جی» تغییر داده است تا تعهد این کشور برای ادامه حضور به عنوان یکی از تامین کنندگان بزرگ گاز طبیعی مایع (ال‌ ان‌ جی) در جهان را منعکس کند.
تکمیل فاز ۱۱ پارس جنوبی با بهره‌گیری از توان و دانش داخلی باوجود تحریم‌های غرب، دستاوردی بزرگ برای بخش انرژی و اقتصاد ایران محسوب می‌شود چراکه تولید گاز داخلی و چشم انداز صادرات را بهبود می‌بخشد. همچنین، این دستاورد تاثیر مهمی در رونق بنادر جنوبی ایران دارد که بیش از ۹۰ درصد تجارت خارجی آن از طریق حمل و نقل دریایی انجام می‌شود.
پروژه کابل‌ گذاری زیرسطحی دریایی میادین سروش و نوروز با مشارکت تیم تعمیرات زیرآب منطقه خارگ و بهرگان به طول 3 کیلومتر با تکیه بر دانش بومی کارکنان و با ابعاد فنی طراحی و اجرای کار در سطوح بالای بین‌ المللی به پایان رسید و افزایش تولید 3500 بشکه‌ای نفت در این میادین محقق شد.
عضو هیات عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر گفت: ساخت مجتمع کشتی سازی در بندرانزلی رویکرد راهبردی دارد و موجب ظرفیت سازی، اشتغال‌زایی و ارزش افزوده برای کشور خواهد شد.