کد خبر: ۳۳۱۰۵
تاریخ انتشار:۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۷
طراحی و مهندسی کشتی های بالای ۱۰۰ هزار تن تا ۴۰۰ هزار تن در داخل
تفاهم‌نامه‌ای در حوزه طراحی و مهندسی کشتی‌های مختلف در سایزهای متفاوت بین مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) و شرکت نپتون آلمان به امضاء رسید.
به گزارش مارین نیوز، در نشست یکروزه آشنایی با آخرین دستاوردهای طراحی و مهندسی ساخت کشتی که امروز 20 دی ماه در موسسه مطالعات و بهره وری و منابع انسانی برگزار شد، تفاهم نامه همکاری در حوزه طراحی و مهندسی انواع کشتی با حضور منصور معظمی رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بین هداسچیک مدیر عامل شرکت طراحی کشتی نپتون و سعید جعفری عضو هیات مدیره ایزوایکو و مدیر توسعه صنایع دریایی سازمان گسترش و نوسازی ایران تبادل گردید.  
مدیر توسعه صنایع دریایی سازمان گسترش و نوسازی ایران دراینباره به خبرنگار مارین نیوز گفت : شرکت نپتون و ایزوایکو مدتی است که ارتباطات تکنولوژیکی برای توسعه طراحی انواع شناورها دارند، این شرکت جزء پیشتازان صنعت طراحی کشتی است و با توجه به اینکه صرفا طراحی می کنند و همانند سازنده های کشتی به دنبال بازار کار نیستند، این تفاهمنامه امضاء شده است. مقرر گردیده در ایران دفتر طراحی شرکت های ایرانی را تقویت کنند تا دانش شناورهای مدرن به کشور منتقل شود. 
سعید جعفری در ادامه افزود : با توجه به دستیبابی به طراحی پایه ابرکشتی های نسل هفتم این تفاهم نامه بسیار حائز اهمیت است، چون از این پس کشتی های بالای ۱۰۰ هزار تن تا ۴۰۰ هزار تن نیز از پایه در داخل کشور، مراحل طراحی و مهندسی آن انجام خواهد شد .
در ادامه این سمینار آقایان Mr.Merkel ، Mr.Hedaschik و  Mr.Sehulz از مدیران این شرکت طراحی سخنرانی کردند. 

مهمترین عناوین مطرح شده توسط مدیران شرکت طراحی کشتی نپتون در معرفی شرکت و طراحی کشتی، 25 سال تجربه طراحی های پیچیده کشتی، همکاری با یارد چینی OUHUA به مدت 12 سال، وضعیت بازار و آینده نگری نوع و اندازه های شناورهای مورد نیاز کشتیرانی های ایران، ارائه بهترین امکان سنجی به شرکت های کشتیرانی، بهسازی خطوط و بازده سیستم رانش و چگونگی اطمینان از خطوط کشتیرانی و سیستم رانش آنها، بهینه سازی سازه ای و ارتعاشی، چگونگی جابجایی فولاد در مکانهای لازم، تکنولوژی کاهش گازهای خروجی و تکنولوژی ارتباط ماشین آلات کاهش، نمای سه بعدی و گذر سه بعدی و گذر یک طرفه در موتورخانه به منظور شناسایی ضعف های طراحی، پشتیبانی تدارک و بسته بندی مواد و چگونگی بسته بندی مواد با دامنه عرضه معین، طراحی گامها و معرفی دامنه عرضه و آینده همکاری با کارخانه های کشتی سازی ایران بود.
نشست یکروزه آشنایی با آخرین دستاوردهای طراحی و مهندسی ساخت کشتی با همکاری شرکت نپتون آلمان و شرکت ایزوایکو در موسسه مطالعات و بهره وری و منابع انسانی برگزار شد.