کد خبر: ۳۵۵۴۴
تاریخ انتشار:۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۴
هشدار فائو نسبت به صید بی‌رویه ماهی
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) نسبت به صید بی ‌رویه ماهی در اقیانوس‌های جهان و بالا بودن مصرف ماهی هشدار داد.
به گزارش مارین نیوز، سی و سومین نشست کمیته شیلات سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، با حضور بیش از 110 کشور جهان در مقر این سازمان از روز گذشته در رم آغاز شد. صید و صیادی، وضع جهانی شیلات، مدیریت ماهیگیری در مقیاس کوچک، تجارت بازار آبزیان و مقابله با صید غیر قانونی از جمله محورهای مهم این نشست 5 روزه است.


خوزه گراتسیانو داسیلوا مدیرکل فائو در این نشست گفت: از سال 1961رشد سالانه جهانی مصرف ماهی دو برابر رشد جمعیت بود و این نشان می دهد که بخش صید و صیادی و آبزی پروری برای رسیدن به اهداف فائو برای جهانی بدون گرسنگی و سوء تغذیه اساسی است.
فائو در گزارشی اعلام کرد مصرف بی ‌رویه ماهی نگرانی ‌هایی را نسبت به پایداری منبع کلیدی پروتئین برای میلیون ‌ها نفر در سراسر جهان برانگیخته است. صید بی ‌رویه ماهی به خصوص در قسمت ‌هایی از جهان در حال توسعه که مردم آن برای تامین خوراکشان در مضیقه هستند، بد است.
مدیر واحد شیلات و آبزی پروری فائو نیز گفت: فشار زیادی روی منابع دریایی وجود دارد و ما بایستی تعهد بیشتری از جانب دولت‌ها برای بهبود وضعیت شیلاتشان داشته باشیم.
مانوئل بارانگ در ادامه افزود: پیش‌بینی می‌شود آفریقا در آینده ناچار شود ماهی وارد کند و این کمبود به بالا رفتن قیمتها منجر شده و به مستمندان آسیب وارد می‌کند.
این مدیر فائو گفت: آفریقا از پتانسیل بزرگی برای آبزی پروری برخوردار است اما از نظر فاینانس، خوراک و تامین ماهی به پشتیبانی نیاز دارد.
پرورش ماهی در ۴۰ سال اخیر، سریعترین رشد را در بخش کشاورزی داشته و تا حد زیادی عامل عرضه بیشتر ماهی به مصرف کنندگان بوده است.
با کاهش صید از دریای آزاد، کشورهای بیشتری به مزارع ماهی روی می‌آورند. در الجزایر دولت کشاورزان در صحرای ساهارا را به پرورش ماهی برای افزایش درآمد و بالا بردن تولید ماهی تشویق می‌کند.
منتقدان می‌گویند این اقدام ممکن است به محیط زیست آسیب زده و موجب انتشار گسترده بیماری و گونه‌های مهاجم شود اما مدیر واحد شیلات فائو اظهار کرد راهکار، داشتن مقررات، قوانین، کنترل و نظارت مناسب است.
کشورهایی که به شکل سنتی صید کننده ماهی هستند، پتانسیل شیلات را برای بهبود تغذیه و پایان دادن به گرسنگی ترویج می‌کنند.
در سطح جهانی، درصد ذخایر ماهی در سطوح ناپایدار از ۳۱.۴ در سال ۲۰۱۳ و ۱۰ در سال ۱۹۷۴ به ۳۳.۱ در سال ۲۰۱۵ افزایش یافته است.
مصرف ماهی از ۹ کیلوگرم در سال ۱۹۶۱ به ۲۰.۲ کیلوگرم افزایش یافته و انتظار می‌رود با روی آوردن مصرف کنندگان به ماهی به عنوان یک غذای سالم، افزایش بیشتری نیز پیدا کند.
بر اساس گزارش رویترز، در حال حاضر ۳.۲ میلیارد نفر برای ۲۰ درصد از منبع پروتئین حیوانی خود، از ماهی استفاده می‌کنند.
رییس سازمان شیلات ایران هم در نشست کمیته شیلات سازمان فائو (COFI) در مقر سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد در رم گفت، ایران در دریای عمان و خلیج فارس جایگاه نخست صید را به خود اختصاص داده است. 
حسن صالحی افزود: ایران در زمینه صنعت شیلات و در بحث های مربوط به پرورش ماهی خاویاری، پرورش میگو، پرورش ماهی در قفس و پرورش ماهی قزل آلا در سال های اخیر رتبه های اول تا پنجم جهان را کسب کرده است و در صنعت مربوط به حفظ ذخایر ماهیان دریایی به ویژه در رها سازی بچه ماهی ها در دریا اقدامات خوبی داشته و مصرف سرانه نیز رشد قابل توجهی پیدا کرده است. 

گفتنی است، کمیته شیلات (COFI)، یکی از انجمن های فرعی شورای فائو است که در سال 1965 تاسیس شد. این کمیته در حال حاضر تنها انجمن بین المللی است که در آن مشکلات و مسائل مربوط به شیلات و آبزی پروری بین المللی، توصیه های مربوط به دولت ها، سازمان های ماهیگیری منطقه ای، سازمان های غیر دولتی، صیادان، سازمان فائو و جامعه بین المللی، به صورت دوره ای در سطح جهانی مورد بررسی قرار می گیرد.