تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۰۲۳۹
تعداد بازدید: ۹۷۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۹
بریتانیا ساخت بزرگترین مزرعه بادی دریایی جهان را در دریای ایرلند آغاز کرده است.به گزارشمارین نیوز، انرژی های تجدید پذیر را انرژی برگشت پذیر نیز می نامند و به انواعی از انرژی ها گفته می شود که بر خلاف انرژی‌ های تجدیدناپذیر قابلیت بازگشت مجدد به طبیعت را دارند. در سال‌ های اخیر و با توجه به اینکه منابع انرژی تجدیدناپذیر رو به اتمام هستند این منابع مورد توجه قرار گرفته‌ اند.

نگرانی درباره تغییرات زیست محیطی در کنار افزایش قیمت روز افزون نفت و اوج تولید نفت و حمایت دولت‌ ها باعث رشد روز افزون وضع قوانینی می‌ شود که بهره‌ برداری و تجارتی کردن این منابع تجدید ‌پذیر را تشویق می‌ کنند. بریتانیا از ساخت بزرگترین مزرعه بادی دریایی جهان خبر داده که توسط شرکت دانمارکی Dong ساخته خواهد شد. این مزرعه بادی در دریای ایرلند و در ۱۹ کیلومتری منطقه Cumbria ساخته خواهد شد.

شرکت دانمارکی دانگ در ادامه آورده است، بخش های مهم این پروژه ۶۶۰ مگاواتی به اتمام رسیده و پیش بینی می شود که این مزرعه بادی دریایی جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی آماده بهره برداری خواهد بود.

محققان از توربین های بسیار قدرتمند و منحصر به فردی برای این مزرعه استفاده خواهند کرد تا با استفاده از این مزرعه بتوانند برق ۵۰۸۹ مگاواتی در اختیار داشته و همینطور نیاز ۱۲.۵ میلیون نفر از شهروندان بریتانیایی را تامین کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: