تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۰۹۰۹
تعداد بازدید: ۱۹۲۳
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۶
از روزهای اول انقلاب فشارها برعلیه جمهوری اسلامی آغاز شد. هر روز و هر سال بر این فشارها افزوده شد اما تحریم های سال های اخیر به اوج رسید و عملاً آنچه توانستند انجام دادند که بتوانند کشور ما را به زانو درآورند اما بحمدالله "عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد".

از روزهای اول انقلاب فشارها برعلیه جمهوری اسلامی آغاز شد. هر روز و هر سال بر این فشارها افزوده شد اما تحریم های سال های اخیر به اوج رسید و عملاً آنچه توانستند انجام دادند که بتوانند کشور ما را به زانو درآورند اما بحمدالله "عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد"
خوشبختانه صنعت دریایی که شاید در دهه های اول انقلاب حرفی برای گفتن نداشت طی دهه اخیر و در اوج تحریم ها بهترین محصولات و خروجی ها را چه در بعد دفاعی و چه در بعد غیردفاعی داشت. از ناو جماران و دماوند گرفته تا کشتی های اقیانوس پیما و سکوهای نفتی همه نشان از عزم صنعتگران دریایی دارد که در مشکلات تحریم و علیرغم کم توجهی های داخلی، توانستند برگ زرینی باشند در پرونده این صنعت. تحریم موانع بسیاری بر سر راه صنعتگران دریایی کشور ایجاد کرده بود ولی اکنون تلاش های دولت تدبیر و امید به نتیجه رسیده و شرایطی جدید رقم خورده است.
انجمن مهندسی دریایی ایران وظیفه دارد ضمن تشکر از دولتمردان سختکوش، به صنعت دریایی کشور که در اوج مظلومیت سال های تحریم را با سربلندی پشت سر گذاشتند تبریک گفته و آرزوی سال های پیشرفت و اقتدار بیش از پیش در دریاها را بنماید. مسلماً این مهم محقق نخواهد شد مگر به سرمشق قرار دادن تجارب گذشته و تدوین برنامه هایی دقیق برای استفاده بهینه از توانمندی ها و امکانات خود.
خوشبختانه چه از لحاظ نیروی انسانی و چه از لحاظ امکانات و سخت افزار دریایی وضعیت کشور بسیار خوب بود و بازار صنعت دریایی با توجه به وجود هزاران کیلومتر سواحل در جنوب و شمال کشور و ضرورت های استراتژیک توسعه سواحل، جذابیت فراوانی دارند.
از رئیس محترم جمهور و هیات محترم دولت تقاضا داریم، اکنون که تحریم ظالمانه ما را به خود آورده و به گوهر درون متوجه ساخته، جذابیت ها و ترفندهای شرکت های خارجی در جلب بازارهای کشور دوباره ما را به خواب فرو نبرد و آینده جوانان کشور را با واردات تحت الشعاع قرار ندهد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: