تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۲۰۶۴
تعداد بازدید: ۹۶۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۰
دبیر کمیته خودکفایی تامین تجهیزات، مواد و خدمات فنی- مهندسی انجمن مهندسی دریایی ایران : رفع مشکلات مالی مانند عدم نقدینگی در بانکها برای ارائه تسهیلات و عدم گشایش سوئیفت بانکی برای سرمایه گذاران خارجی در شکوفایی صنایع دریایی موثر است.
به گزارش مارین نیوز، مهندس امیر سماواتیان در خصوص افق پیش روی این صنعت گفت : در صورتیکه موانع بانکی برداشته شود، شکوفایی در صنایع دریایی با سرعت بهتری بثمر خواهد نشست. 
دبیر کمیته خودکفایی تامین تجهیزات، مواد و خدمات فنی- مهندسی انجمن مهندسی دریایی ایران امکان اخذ سهم  بازار خارجی برای صادرات را مهم ارزیابی کرد وگفت : در کنار صادرات باید نیازمندیهای داخل نیز تامین گردد. 
سماواتیان عامل اصلی مشکلات و مسائلی که این صنعت با آن دست به گریبان است را عدم نقدینگی در بانکها برای ارائه تسهیلات بانکی دانست و گفت : بعلت عدم گشایش سوئیفت بانکی، سرمایه گذاران خارجی نیز امکان سرمایه گذاری ندارند. 
وی در خصوص ورود تجهیزات به داخل کشور گفت : به علت هزینه های بالا، قیمت تمام شده مناسب نیست و حمایت از بخش تولید و کاهش هزینه گمرکی می تواند به تولید داخل کمک کند. 
این کارشناس صنایع دریایی موضوعاتی مانند فاینانس خارجی، فعال نمودن ساخت شناورها و سازه های دریایی در کشور، ایجاد اشتغال در کارخانجات، بستر سازی برای ورود کشتی سازیهای خارجی بصورت همکار با بخش داخلی، کاهش هزینه های گمرکی و ... راه حل هایی برای رفع مشکلات است که در همایش هجدهم صنایع دریایی باید به آن پرداخته شود. 


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
هالو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۹
0
0
آقا جان شتر رسید به یک قاز . کو یک قاز . البته اگر دریانوردی در جنوب منظورتان است که هیچ . اما این دریا چه شمالی که الکی الکی بهش میگن دریا نعمتش را غاز جماعت بریده . یعنی نبریده ها نعمتی نیست . اگر هم باشه دست کسانی است که نیاز به سیستم بانکی ندارند خودشان ماشاالله بانک هستند اینقدر دارند که نیاز به بانک ندارند اگر منظورتان جماعتی است که از قدیم نانشان .کارشان از این دریا بود و به آن دلخوش بودند حالا شده اند تماشا چی چون بازی را از آنها گرفتند و ولی چطور شدند تماشاچی چون برای بازی یک یا دو جفت کفش داشتند و اینقدر با این یه جفت دو جفت دویدند ه کفششان پاره شد و یارای و توان بازی را از دست داده اند مگر اینکه آنهایی که بیست جفت کفش دارند یه لحظه خوابشان ببرد بواسطه نخوردن قهوه نه چایی اینها بیاند با همان کفش پاره یه دوری بزنند . فاینانس خارجی ؟ مگر این شرایط اگر راه هم بیافتد در بنادر که شهرستان است جایی دارند . اگر یک حقوق نجومی از شهرستان بیرون آمد یک فاینانس هم نصیب بندر نشینان شهرستانی میشود
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: