تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۲۵۳۱
تعداد بازدید: ۶۴۷
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰
لئوناردو دی کاپریو بازیگر مطرح هالیوود با همکاری شرکت گوگل برای راه‌اندازی یک سیستم نظارتی مبتنی بر ماهواره در جهت جلوگیری از ماهیگیری غیرقانونی سرمایه‌گذاری کرده است.
به گزارش مارین نیوز به نقل از دیلی میل، این هنرپیشه محبوب که سابقه دیرینه‌ای در فعالیت‌های بشردوستانه دارد، در کنفرانس "اقیانوس ما" که در واشنگتن برگزار شد، در حدود 6 میلیون دلار را برای انجام این پروژه اهدا کرده است.


این فناوری که به صورت آنلاین بوده، امکان نظارت آنلاین بر فعالیت‌هایی که در اقیانوس‌ها صورت می‌گیرد را به منظور مبارزه با صید بی رویه در سراسر جهان فراهم می‌کند.
این سیستم ماهواره‌ای قادر است موقعیت و مسیر ناوگان تجاری ماهیگیری را مشخص کند و همچنین بیش از 35 هزار کشتی را به صورت آنلاین برای نظارت بر ماهیگیری غیرقانونی رصد کند.
این فناوری که "دیدبان جهانی ماهیگیری"(Global Fishing Watch) نام دارد برای نظارت مداوم ماهواره‌ای از آسمان بر روی فعالیت ماهیگیران طراحی شده است.
با ارائه رایگان و آنلاین داده‌های به دست آمده، فعالان حفاظت از دریا، شهروندان را تشویق می‌کنند تا در دنبال کردن و نظارت برفعالیت‌های غیرقانونی نقش داشته باشند.
به گفته دی‌کاپریو، این فناوری بی‌سابقه در سراسر جهان برای همه در دسترس است و در وزارت امور خارجه آمریکا در واشنگتن راه‌اندازی شده است.
ذخایر ماهی در بسیاری از نقاط جهان پس از بهره برداری بیش از حد کاهش چشمگیری پیدا کرده و حتی با وجود توافقنامه‌های بین‌المللی، بسیاری از ماهی‌ها هنوز به طور غیرقانونی صید می‌شوند که این امر بسیار نگران کننده است.
متاسفانه در حدود دو سوم از ذخایر ماهی جهان به صورت غیرقانونی و بی رویه صید شده و میزان بهره‌برداری غیرقانونی از آن، بیش از ظرفیت است.
این پروژه 10 میلیون دلاری توسط سه شرکت گوگل، گروه غیرانتفاعی تصویربرداری محیط زیست اسکای تروث(SkyTruth) و گروه حفاظت دریایی Oceana پشتیبانی می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: