تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۲۷۰۰
تعداد بازدید: ۸۴۶
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵
مدیر عامل موسسه رده بندی ایرانیان تصریح داشت : همه این اشتغال زایی ها در مناطق محروم کشور اتفاق می افتد. صنایع دریایی و دریانوردی در مناطقع محروم مستفر هستند و در حقیقت اگر صنعت دریایی توسعه پیدا کند، ناچار هستیم مناطق محروم مان را توسعه دهیم.
به گزارش مارین نیوز، برنامه گفت وگوی علمی با موضوع صنعت دریایی؛ چالش ها و فرصت ها و با حضور مهندس حسن رضا صفری مدیر عامل موسسه رده بندی ایرانیان و مهندس پیمان مسعود زاده دبیر هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی روانه آنتن شد. 
مهندس حسن رضا صفری در ابتدا دریا را یک موهبت بزرگ الهی دانست و بیان داشت: بحث دریا که بحث عام است که شناخت و استفاده از آن در جنبه های مختلف می تواند به توسعه اقتصادی، صنعتی و حتی فرهنگی یک کشور کمک کند.
وی افزود: بهره ورداری های مستقیم و غیر مستقیم زیادی می توانیم از دریا داشته باشیم که می توانند نقش مهمی در توسعه اقتصاد و صنعت کشور ایفا کند. به عنوان فعالان صنعت دریایی کشور، همیشه تصریح داریم که صعت دریایی می تواند به عنوان محور استراتژیک توسعه قرار گیرد.
عضو هیئت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران به تاثیرات دریا در صنعت کشور اشاره کرد و بیان داشت: یکی از این تاثیرات اشتغال زایی بسیار زیاد صنعت دریا است که این اشتغال در زمان ساخت کشتی ها و تاسیسات دریایی و در زمان بهره برداری از کشتی ها و همچنین حوزه گردشگری نمود دارد. بر اساس برآوردهایی که داشتیم به ازای هر 35 هزار دلار سفارش به یک کارخانه کشی سازی، می توان یک شغل مستقیم و یک شغل غیر مستقیم در کشور به صورت پایدار ایجاد کرد.
مدیر عامل موسسه رده بندی ایرانیان تصریح داشت: همه این اشتغال زایی ها در مناطق محروم کشور اتفاق می افتد. صنایع دریایی و دریانوردی در مناطقع محروم مستفر هستند. در حقیقت اگر صنعت دریایی توسعه پیدا کند، ناچار هستیم مناطق محروم مان را توسعه دهیم.

مهندس پیمان مسعود زاده در ادامه با اشاره به گستردگی صنایع دریایی عنوان داشت: صنعت دریایی حوزه های شیلات، گردشگری، امنیت و ساخت و تعمیرات دریایی و همچنین مباحث اقیانوس شناسی و هواشناهی هم در نظر گرفت. 
وی اضافه کرد: مجموعه دریایی گستره بزرگی است که هر کشوری اهمیت آن را درک کرده است دارد پله های ترقی را طی می کند یا جزو کشورهای برتر است. هیچ کشور توسعه یافته ای را پیدا نمی کنید که صنعت دریایی قوی نداشته باشد. حتی کشورهایی مانند کره جنوبی که در صنعت خودرو موفق بوده اند، از صنعت دریایی غافل نبوده اند.
عضو هیئت مدیره انجمن مهندسی ایران با اشاره به تغییر شیوه جنگ ها در دنیای مدرن، ابراز داشت: امروز همه دعوا بر سر استفاده بیشتر از منابع بیشتر در دریا است و اقتداری که دریا می تواند ایجاد کند مورد توجه خیلی از کشورها است و امیدوارم غفلتی که در صده های گذشته نسبت به دریا داشتیم، جبران شود و به نقطه قوت ما تبدیل شود.
 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: