تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۲۷۲۷
تعداد بازدید: ۴۸۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۸
عملیات حمل سکوی ٢ هزار و ٦٠٠ تنی فاز ٢٠ پارس جنوبی به همراه پل رابط آن، از یارد شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی در خرمشهر برای نصب در موقعیت در عسلویه آغاز شد.
به گزارش مارین نیوز، سکوی فاز ٢٠ که دوشنبه هفته گذشته (سوم آبان‎ماه) از یارد شرکت تاسیسات دریایی در خرمشهر بارگیری شده بود، امروز (دوشنبه، ١٠ آبان ماه) با شناور ابوذر ١١٠ از اروندرود به سمت پارس جنوبی و عسلویه حمل شد.
مجری طرح فاز 20 و 21 پارس جنوبی در این خصوص گفت : این سکو در پنج طبقه و 2600 تن وزن ساخته که پس از حمل در پنج آینده وارد پارس جنوبی خواهد شد و برای نصب آماده می شود.
عبادی افزود: این سکو یکی از سکوهای اصلی طرح توسعه میادین مشترک پارس جنوبی است که با راه اندازی آن شاهد برداشت روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز ترش از میدان مشترک پارس جنوبی خواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد: شرکت تاسیسات دریایی بدون به کارگیری نیروی خارجی این عملیات پیچیده دریایی را با موفقیت به پایان رسانده است.

براساس برنامه ریزی انجام شده سکوی فاز ٢٠ پارس جنوبی پایان دی‎ماه امسال به بهره برداری می‌رسد.
با راه اندازی این سکو روزانه یک میلیارد فوت مکعب به ظرفیت فرآورش گاز از میدان گازی پارس جنوبی اضافه می‌شود.
همچنین سکوی فاز ٢١ پارس جنوبی که مردادماه امسال در موقعیت خود نصب شده بود بزودی به بهره برداری می‌رسد.
با افتتاح فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی تولید روزانه ٥٠ میلیون متر مکعب گاز برای تزریق به شبکه سراسری، تولید و صادرات روزانه ٧٧ هزار بشکه میعانات گازی، سالانه یک میلیون تن گاز مایع و ٤٠٠ تن گوگرد و همچنین تولید سالانه ١ میلیون تن اتان به منظور تامین خوراک واحدهای پتروشیمی تحقق خواهد یافت.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: