تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۳۰۱۰
تعداد بازدید: ۵۲۱
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۳
محققان در کشور با بهره گیری از انرژیهای پاک (انرژی خورشیدی) موفق به طراحی و تولید شناور خورشیدی به منظور توسعه صنعت گردشگری شدند.
به گزارش مارین نیوز، امروزه که سوخت های فسیلی به عنوان یکی از عوامل آلایندگی و افزایش گرمای زمین معرفی شده اند، جایگزینی انرژی های پاک از جمله انرژی خورشیدی با آنها می تواند ضمن کمک به محیط زیست و ذخیره منابع زیرزمینی، در کاهش هزینه های مصرف کنندگان نیز تاثیر به سزایی داشته باشد. از این رو با تلاش فناوران در صنعت دریایی شناورهای مسافری با بهره گیری از انرژیهای پاک طراحی و ساخته شد.  
حسن ضیایی مدیر عامل شرکت فنی مهندسی صنعت و دریایی فن آوران سیراف با اشاره به بحران انرژی در سال های اخیر بیان کرد : کاهش منابع انرژی فسیلی دولت ها را بر آن داشته که تغییر نگرش جدی در حوزه انرژی های تجدید پذیر را در دستور کار خود داشته باشند. در این میان جایگزینی انرژی های تجدید پذیری چون خورشیدی به جای انرژی های فسیلی به منظور صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش انتشار گازهای آلاینده و در یک جمله مقابله با بحران انرژی در اولویت تصمیم سازان قرار گرفته است.
وی بیان کرد : شناور خورشیدی با ظرفیت 14 تا 18 نفر با بهره گیری از انرژی خورشیدی آماده ارائه به صنعت گردشگری کشور است، که در نوع خود کمک قابل ملاحظه ای به رونق صنعت گردشگری میکند و حفظ منابع آب و جلوگیری از آلودگی آبها و دریاچه ها میکند.  
ضیایی با اشاره به حمایت های صورت پذیرفته از سوی ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی گفت : این محصول نیز در لیست محصولات دانش بنیان این شرکت قرار گرفته و از حمایت های مربوطه برخوردار است.  
مدیر عامل شرکت دانش بنیان فنی مهندسی صنعت و دریایی فن آوران سیراف گفت : تلاش بر این بوده است در راستای بهره گیری از تمامی ظرفیت های ساختار فعالیت های دریایی خصوصا بخش گردشگری دریایی در سالیان گذشته به عنوان یکی از فعالترین شرکت های تحقیقاتی/ تولیدی صنعت دریایی کشور مطالعات و برنامه ریزی داشته باشیم.   
وی گفت : توسعه زیر ساختمانی این صنعت مدرن، پرسود و اشتغال زا با طراحی و تولید شناور تفریحی/ گردشگری به انجام رسانده و موفق به طراحی و تولید شناورهای مسافری با بهره گیری از انرژی های پاک ( انرژی خورشیدی) شد. 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: