تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۳۱۰۸
تعداد بازدید: ۳۶۹
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۵
هر ساله شش میلیون تن نفت در آب اقیانوس ها و دریاها در سرتاسر جهان ریخته می شود.
به گزارش مارین نیوز، یک موسسه فرانسوی که با استفاده از فناوری های فضایی بر روی اقیانوس ها مطالعه می کند، اعلام کرد با همکاری یک موسسه پرتغالی، پهپادهای ویژه ای برای رهگیری و رصد آلودگی های نفتی در اقیانوس ها و دریاها، در اختیار آژانس امنیت دریایی اروپا AESM قرار خواهد داد.
موسسه فرانسوی «CLS» در بیانیه ای اعلام کرد با آغاز همکاری مشترک با موسسه پرتغالی «Tekever»، همه کشورهای اروپایی خواهند توانست از سه ماهه نخست سال 2017 به بعد از این فناوری جدید در رصد و رهگیری آلودگی های نفتی در دریاها و اقیانوس ها استفاده کنند".
موسسه سی ال اس که یکی از زیرمجموعه های آژانس فضایی فرانسه CNES است و موسسه مطالعات بهره برداری از دریاها در فرانسه Ifremer می گویند هر ساله شش میلیون تن نفت در آب اقیانوس ها و دریاها در سرتاسر جهان ریخته می شود.
سی ال اس پیش از این هم با آژانس امنیت دریایی اروپا که مقر آن در لیسبون پایتخت پرتغال است در زمینه رصد و رهگیری آلودگی های دریایی فعالیت داشت ولی این کار را فقط با استفاده از تصاویر ماهواره ای انجام می داد.
پژوهشگران می گویند از پهپادهای شرکت سی ال اس که فاصله دو سر بال های آن ها چهار متر است و می توانند بین هشت تا ده ساعت پرواز کنند، می توان در مقابله با انواع قاچاق، صید غیرقانونی آبزیان و مهاجرت های غیرقانونی در دریاها هم استفاده کرد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: