تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۳۹۱۱
تعداد بازدید: ۲۸۲
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
از این به بعد عبارت کامل "خلیج فارس" در تمام موارد باید به جای عبارت کوتاه‌تر "خلیج" مورد استفاده قرار گیرد. حتی در صورت تکرار عبارت نیز باید عبارت کامل درج شود.
به گزارش مارین نیوز، در دستورالعمل ویرایشی سازمان ملل که در تاریخ 18 اوت سال 1994 میلادی صادر شده است، آمده: توجه کارکنان بار دیگر به دستورالعمل ویرایشی ST/CS/SFR.A/29 در خصوص استفاده از نام "خلیج فارس" جلب می‌شود. هدف از این الحاقیه این است تا نسبت به استفاده دقیق از این عبارت در مستندات، انتشارات و بیانیه‌های آماده شده از سوی دبیرخانه، دقت مبذول گردد. 


این عبارت در دستورالعمل مزبور بیشتر جلب توجه می‌کند: عبارت کامل "خلیج فارس" در تمام موارد باید به جای عبارت کوتاه‌تر "خلیج" مورد استفاده قرار گیرد. حتی در صورت تکرار عبارت نیز باید عبارت کامل درج شود. 
شماره ثبت این دستورالعمل بدین شرح است : ST/CS/SFR.A/2.Add.2 

گفتنی ا‌ست، نام خلیج فارس در قطعنامه‌های سازمان ملل متحد نیز به عنوان یک نام صحیح برای آب‌های منطقه‌ای میان ایران و شبه‌جزیره عرب، به رسمیت شناخته شده است. 

 «خلیج فارس» در توئیتر، ترند شد
واکنش کاربران ایرانی به استفاده تیلرسون وزیر خارجه آمریکا از یک نام جعلی برای خلیج فارس، باعث شد هشتگ persiangul# به پرکاربردترین واژه توئیتر تبدیل شود. 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: