تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۳۹۱۷
تعداد بازدید: ۳۹۰
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۱
وزیر نفت با بیان اینکه قرارداد ایران و توتال برای توسعه فاز١١ پارس جنوبی در مراحل پایانی است، گفت: قرارداد ان شاء الله در دولت یازدهم و پیش از پایان کار این دولت منعقد می شود.
به گزارش مارین نیوز، وزیر نفت کشورمان در گفتگو با خانه ملت، با اشاره به مذاکرات ایران و توتال برای توسعه فاز ١١ پارس جنوبی، گفت: ایران و توتال در حال جمع بندی و بحث برای انعقاد قرارداد توسعه فاز ١١ پارس جنوبی هستند، که تقریبا در مراحل نهایی و پایانی برای امضای قرارداد قرار دارد.
بیژن نامدار زنگنه، افزود: قراداد توسعه فاز ١١ پارس جنوبی ان شاء الله در دولت یازدهم و پیش از پایان کار این دولت منعقد می شود.
این عضو کابینه دولت یازدهم، در ادامه تصریح کرد: عقد قراردادهای جدید نفتی جهت  توسعه میدانهای نفتی و گازی با اولویت میدانهای مشترک از مهمترین اولویتهای صنعت نفت در سال ٩٦ است.
شایان ذکر است میدان گازی پارس جنوبی، (در قطر: گنبد شمالی) بزرگترین میدان گازی جهان است، که در خلیج فارس و در آبهای سرزمینی ایران  و قطر واقع شده‌است. این میدان گازی بین جمهوری اسلامی ایران و قطر مشترک بوده و در کشور قطر، میدان گازی گنبد شمالی نام دارد. ایران و قطر از ابتدای برداشت از این میدان مشترک همواره در رقابت برای برتری در بهره‌برداری از منابع هیدروکربنی این میدان بودند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: