تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۳۹۲۲
تعداد بازدید: ۲۴۲
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
فرمانده ناوگروه اعزامی نیروی دریایی چین گفت: مهربانی و دوستی مردم ایران به محض ورود به اسکله بندرعباس قابل احساس بود و برنامه‌ریزی نداجا در استقبال از ناو ۱۵۰ نیروی دریایی ارتش چین بی‌نظیر است. قبل از سفر به ایران، بررسی کردم دریافتم که تقریبا بیش از ۲۲۰۰ سال پیش و از زمان اشکانیان، دو کشور چین و ایران مبادلات تجاری داشته‌اند.
به گزارش مارین نیوز، ادمیرال شن هااو بعدازظهر دیروز در دیدار با فرمانده منطقه یکم نداجا با بیان اینکه روابط دوستانه بین دو ملت ایران و چین دارای سابقه تاریخی طولانی است، اظهار داشت: کشور چین و ایران کشورهایی متمدن و باستانی در قاره آسیا هستند و در بسیاری از زمینه ها با همتای ایرانی خود تفاهماتی داشته‌ایم.
فرمانده ناوگروه اعزامی نیروی دریایی چین بیان‌ داشت: قبل از سفر به ایران، بررسی کردم دریافتم که تقریبا بیش از ۲۲۰۰ سال پیش و از زمان اشکانیان، دو کشور چین و ایران مبادلات تجاری داشته‌اند.


وی تصریح کرد: پس از تاسیس جمهوری خلق چین، این کشور در بسیاری از زمینه‌ها به ویژه در زمینه سیاسی به طور مستمر با ایران تبادل نظر داشته است، با سفر رئیس جمهور چین در سال گذشته به ایران، سطح روابط و همکاری راهبردی همه جانبه روابط ارتقا یافت.
شن هااو با اشاره به تبادلات و تعاملات نظامی بسیار نزدیک دو کشور به خصوص تبادلات نیروی دریایی گفت: ناو ۱۵۰ نیروی دریایی کشور چین به مناسبت ۶۸ سالگرد تاسیس نیروی دریایی چین از شانگهای سفر کرده است.
وی با تاکید بر اینکه رؤسای کشور چین اهمیت بسیاری برای این سفرها قائل هستند گفت: این سفری تمرینی است و فرصت را غنمیت شمرده و به کشورهایی که در مسیر قرار دارند نیز سفر می‌کنیم.
شن هااو گفت: این ناوگروه علاوه بر کشور ایران به ترتیب به کشورهایی فیلیپین، سریلانکا، مالزی، ویتنام و میانمار نیز سفر کرده و مقصد بعدی این ناوگروه، کشورهایی همچون عمان، جیپوتی، ایتالیا، ترکیه، یونان، تانزانیا، استرالیا، اندونری، برونی و ... است.
فرمانده ناوگروه اعزامی نیروی دریایی چین با اشاره به اهداف سفر ناوگروه ۱۵۰ نیروی دریایی ارتش چین به ایران گفت: این ناوگروه با هدف ایجاد روابط مسألمت آمیز و هماهنگ در دریا و حفظ ثبات منطقه ای و جهانی به ایران سفر کرده است.
وی بیان داشت: در تاریخ کشور چین سابقه هیچ گونه تجاوزی به دیگر کشورها وجود ندارد و سفرهای ناوگروه نیروی دریایی ارتش چین تنها با هدف دوستی و تقویت روابط سیاسی و به منظور حفظ صلح و ثبات جهانی بوده است.
فرمانده ناوگروه اعزامی نیروی دریایی چین با تاکید بر اینکه در آینده پروژه‌های همکاری روز به روز بیشتر می شود اظهار امیدواری کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز روز به روز تقویت شود و همچون گذشته نقش مهمی در ثبات و تامین امنیت و صلح در منطقه و سطح جهان ایفا کند.
وی همچنین بر تقویت روابط دوستانه طرفین با هدف جلب اعتماد دنیا تاکیدکرد و ابرازداشت: مهربانی و دوستی مردم ایران به محض ورود به اسکله بندرعباس قابل احساس بود و برنامه ریزی نداجا در استقبال از ناو ۱۵۰ نیروی دریایی ارتش چین بی نظیر است.
شن هااو گفت: تبادلات صادقانه بین نیروی دریایی ارتش چین و جمهوری اسلامی ایران سازنده ترین تبادلات است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: