تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۳۹۲۴
تعداد بازدید: ۳۶۳
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
تمرین مشترک نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و ارتش جمهوری خلق چین صبح یکشنبه درمحدوده آب های شرق تنگه هرمز تا دریای عمان آغاز شد.
به گزارش مارین نیوز به نقل از نداجا، در این تمرین مشترک 700 نفر از کارکنان نیروی دریایی ارتش با ناوشکن های الوند و البرز و یک فروند بالگرد و 700 نفر از کارکنان ناوگروه چینی حضور دارند.
همچنین 2 ناوشکن، یک ناو پشتیبانی و یک بالگرد نیروی دریایی ارتش چین با 700 نیرو در این تمرین حضور دارند.
این تمرین مشترک در "تنگه هرمز" برگزار می‌شود و در آن، دو طرف توان نظامی خود را به نمایش گذاشته و تجربیاتشان را به اشتراک می‌گذارند. 
این تمرین مشترک جهت ملیات حمل و انتقال نیروها، نشست و برخاست بالگردها از ناوها، صورت بندی یگان های شناور، مانور افسر نگهبان، تبادل عمودی بین نیروها، تبادل اطلاعات بین اتاق های عملیات و مخابرات، انجام عملیات های مختلف ضد زیردریایی، ضد واحدهای پروازی و ضد واحدهای سطحی و مخابراه با چراغ و پرچم از جمله عملیات هایی است که در این تمرین اجرا می‌شود. 
گفتنی است، ناوگروه کشور چین نیز متشکل از ناوشکن  Chang Chung، ناو پشتیبانی Chao Hu، ناو رزمی Jin Zhou به همراه یک بالگرد به‌منظور تحکیم روابط دوستانه بین دو کشور و ارتقای تعاملات دریایی نیروهای دریایی دو کشور هم‌اکنون در بندرعباس به سر می‌برد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: