تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۳۹۳۳
تعداد بازدید: ۲۴۷
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: روزانه ۱۱۰۰ تن مواد غذایی از بنادر استان بوشهر به قطر صادر می‌شود.
به گزارش مارین نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه استان ساحلی بوشهر دارای بیشترین مرز دریایی با خلیج‌فارس است، گفت: استان بوشهر دارای بیش از ۹۰۰ کیلومتر نوار ساحلی با آبراه بین‌المللی و استراتژیک خلیج‌فارس است که این مهم فرصت مهمی در توسعه مراوده تجاری با کشورهای حاشیه خلیج‌فارس فراهم کرده است.
محمدمهدی بنچاری با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های بندری در اولویت برنامه‌های اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر قرار دارد، تصریح کرد: در این راستا اجرای طرح‌های مورد نیاز زیرساختی در بنادر ۱۱ گانه استان بوشهر تدوین و اجرایی شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از نزدیکی بنادر این استان با بنادر کشور قطر خبر داد و گفت: بنادر این استان به سبب موقعیت ویژه آن در ساحل خلیج‌فارس حدود ۱۴۸ مایل دریایی با قطر فاصله دارند.
بنچاری با اشاره به اینکه بازرگانان استان بوشهر با کشور قطر دارای ارتباط تجاری دیرینه هستند، افزود: بنادر استان بوشهر توانایی و ظرفیت لازم برای صادرات مواد غذایی به قطر دارند که بنادر دیر، بوالخیر تنگستان و گناوه در امر تجارت دریایی به کشور قطر پیشتاز هستند.
وی با اشاره به صادرات روزانه بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ تن مواد غذایی به بنادر قطر تصریح کرد: با توجه به موقعیت ویژه بنادر استان بوشهر در مراوده تجاری با کشورهای حوزه خلیج‌فارس، روزانه یک‌هزار و ۱۰۰ تن مواد غذایی از این بنادر به قطر صادر می‌شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه از این بنادر روزانه میوه، تره‌بار و سبزیجات به قطر صادر می‌شود، افزود: روزانه از بندر دیر ۳۵۰ تن، بندر بوالخیر تنگستان ۷۵۰ تن ارسال می‌شود و از بندر گناوه نیز نخستین محموله به وزن ۲۴۰ تن به بنادر قطر صادر شد.
بنچاری با اشاره به اینکه ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بنادر استان بوشهر افزون بر ۹ میلیون تن در سال است، تصریح کرد: ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بنادر استان بوشهر ۹ میلیون تن در سال است که این ظرفیت با تکمیل طرح‌های در حال اجرا افزایش می‌یابد.
بنچاری با اشاره به اینکه اسکله‌ها و شناورهای مورد نیاز در بندر بوشهر برای توسعه فعالیت‌های تجاری فراهم است، افزود: زیرساخت‌های لازم بنادر ۱۱ گانه بوشهر در عرصه‌های گوناگون اسکله‌ای، شناوری، انبارهای نگه‌داری کالا و تجهیزات کانتینری توسعه می‌یابد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: