تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۴۳۹۰
تعداد بازدید: ۴۲۸
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
شرکت رولزرویس که بیشتر به واسطه تولید خودروهای لوکس شناخته شده است، برنامه های تازه ای برای عرضه کشتی گشتی خودران دارد.
به گزارش مارین نیوز به نقل از انگجت، کشتی گشتی یادشده بدون نیاز به حضور خدمه قادر به کنترل مرزهای دریایی و انجام ماموریت های محوله است.
کشتی یادشده از ترکیبی از قابلیت های هوش مصنوعی و حسگرهای متعدد برای پیشبرد اهداف خود بهره می گیرد. طراحی ماژولار یا چندبخشی این کشتی تغییر سریع ماموریت های محوله و ایفای وظایف جدید را در این کشتی ممکن می کند.


به عنوان مثال می توان به سرعت صفحه ای برای فرود راحت پهپادها بر روی کشتی گشتی یادشده به آن اضافه کرد. این کشتی می تواند بدون نیاز به بازگشت به مرکز ماموریت های طولانی را تا حداکثر مدت ۱۰۰ روز اجرا کند و طی این مدت نیازی به دخالت انسان هم نخواهد داشت.
حذف خدمه کشتی موجب کاهش قابل توجه هزینه های فعالیت این کشتی می شود، زیرا دیگر نیازی به تامین غذا و دیگر مایحتاج خدمه وجود ندارد. کشتی مذکور دارای موتور برقی ۱.۵ مگاواتی است که سروصدای زیادی ندارد و لذا شناسایی آن را دشوار می کند. همچنین برای این کشتی دو ژنراتور با قدرت مجموعا ۴ مگاوات در نظر گرفته شده است.
صفحات خورشیدی نصب شده بر روی این کشتی قادر به ذخیره سازی ۳۰۰۰ کیلووات انرژی به منظور استفاده موتور برقی آن هستند. حداکثر سرعت این کشتی ۲۵ گره دریایی است.


منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: