تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۴۴۳۳
تعداد بازدید: ۵۶۸
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
رئیس‌جمهور روسیه به مقامات دولتی این کشور دستور داد، استفاده از دلار در بنادر دریایی این کشور را کنار گذاشته و روبل را به ارز غالب تبدیل کنند.
به گزارش مارین نیوز به نقل از راشاتودی، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه با صدور فرمان اجرایی، به مقامات دولتی این کشور اعلام کرد تا با اعمال قوانین لازم استفاده از دلار در بنادر دریایی روسیه را پایان داده و به جای آن از روبل استفاده شود.
بر اساس این فرمان که در درگاه اینترنتی ترمین منتشر شد این فرمان باید سال جدید میلادی اجرایی شود.
با توجه به اینکه برخی شرکت‌های روس حاضر در بنادر بر اساس قراردادهای خود مجبور بر مبادله بر اساس دلار هستند،‌ دولت روسیه به آنها برای تغییر ارز مبادله‌ای خود یک دوره زمانی اختصاص داده است.
به گفته مدیر سازمان ضد انحصار روسیه، بسیاری از خدمات ارائه شده در بنادر روسیه و حتی بنادر دولتی در این کشور همچنان به دلار انجام می‌شود.
نخستین بار موضوع تغییر ارز تعرفه‌ای در بنادر روسیه از سوی پوتین و یکسال و نیم پیش مطرح شد، اجرای این قانون برای برخی شرکت‌های برزگ حمل و نقل که همچنان تمایل دارند تا سود خود را به دلار محقق کنند، ناخوشایند نیست.
ایگور آرتمیف معتقد است: اجرای این قانون می‌تواند شرکت‌های خارجی را مجبور به خرید روبل کند که این مسئله برای ارز روسیه خوب است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: