تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۴۴۴۳
تعداد بازدید: ۴۰۹
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸
نخستین زیردریایی 'کلاس اسکورپین' که طراحی آن در فرانسه و ساخت آن در هند انجام شده است، روز جمعه طی مراسمی تحویل نیروی دریایی این کشور شد.
به گزارش مارین نیوز، طراحی این زیردریایی در فرانسه و ساخت آن توسط شرکت کشتی سازی مزاگون داگ در بمبئی انجام شده است.
نیروی دریایی هند در طرح خود به نام پروژه 75 در حال ساخت شش زیردریایی کلاس اسکورپین است.
یک مقام ارشد در نیروی دریایی هند گفت که تکنولوژی پیشرفته به کار گرفته شده در زیردریایی های اسکورپین شامل تکنولوژی پیشرفته بدون صدا، طراحی بهینه سازی شده و قابلیت حمله نابود کننده علیه دشمن با استفاده از سلاح های دقیق و هدایت شونده می باشد.
دومین زیردریایی اسکورپین در ماه ژانویه سالجاری به آب انداخته شد و هم اکنون درحال انجام آزمایش های دریایی خود می باشد. این زیردریایی به زودی به نیروی دریایی هند تحویل می شود.
این درحالی است که به گفته مقامات شرکت کشتی سازی مزاگون داک سومین زیردریایی اسکورپین در اواخر سالجاری به نیروی دریایی تحویل می شود.
هند بر اساس طرح ساخت هند خود قصد دارد وابستگی این کشور را به واردات نظامی کاهش دهد و هند را به یک مرکز تولید کننده سلاح در جهان تبدیل کند.
در این راستا دولت هند از شرکت های خارجی نظامی خواسته است با انتقال تکنولوژی به این کشور، کارخانه های نظامی خود را در هند احداث کنند.
نیروی دریایی هند مصمم است با افزایش توان عملیاتی خود منطقه اقیانوس هند را به عنوان سومین اقیانوس بزرگ جهان را تحت کنترل خود داشته باشد.
این منطقه به دلیل عبور دو سوم نفت و نیمی از محموله های باری جهان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. 
هند این منطقه را به عنوان حیاط خلوت خود می داند و می خواهد به عنوان تنها ارائه دهنده امنیتی ارشد در این منطقه به رسمیت شناخته شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: