تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۴۷۰۰
تعداد بازدید: ۷۳۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
ورود نفت به منابع آبی، صدمات و خسارات متعددی را بر محیط زیست انسان‌ها و دیگر جانداران به‌همراه دارد از این رو "چالش فناوری ساخت ابرجاذب های جذب کننده آلودگی های نفتی" همزمان با "همایش ملی زیست فناوری دریا" برگزار می گردد.
به گزارش مارین نیوز، سالانه ۱۴۰۰۰ هزار حادثه نشت نفت رخ می‌دهد که بسیاری از آن‌ها در ابعاد کوچک و قابل جمع‌آوری هستند اما برخی هم فاجعه بار و آسیب زننده هستند. زمانی که نفت وارد محیط آبی می شود به شکل های متفاوتی از جمله فیزیکی، شیمیایی و فرایندهای زیستی دچار تغییر و تحول شده و بر محیط آبی اثر می گذارند. به محض ورود آلودگی نفتی به محیط‌های آبی، فرآیند تغییرات فیزیکی و شیمیایی آغاز می‌گردد. ورود مواد نفتی به منابع آبی اثرات زیان‌بار کوتاه مدت و بلند مدت متعددی بر زیست‌گاه‌ها و انواع مخلوقات دارد. 
ورود نفت به منابع آبی، صدمات و خسارات متعددی را بر محیط زیست انسان‌ها و دیگر جانداران به‌همراه دارد که این مسئله موجب شده تا در مراکز علمی جهان به‌طور مستمر بر روی ساخت موادی برای کاهش و رفع آلودگی نفتی آبها مطالعه و آزمایش کنند تا موادی به تولید برسد که بیشترین بهره‌وری را در این مسئله داشته باشد.
از این رو همزمان با "همایش ملی زیست فناوری دریا"، "چالش فناوری ساخت ابرجاذب های جذب کننده آلودگی های نفتی" توسط دانشگاه هرمزگان و با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی برگزار می گردد.
دریافت ایده های اولیه این رویداد اول آبان لغایت 15 آذر و داوری اولیه و انتخاب ایده های برگزیده 15 الی 20 آذر می باشد که 3 ایده برگزیده انتخاب و به هر کدام تسهیلات 3 میلیون تومانی جهت ارائه نمونه اولیه اعطا می گردد.
لازم به ذکر است، تاریخ 30 بهمن ماه برگزاری جلسه ارایه نمونه و داوری می باشد و در مراسمی از ایده برتر تقدیر و مبلغ 5 میلیون تومان اهدا می شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: