تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۴۷۱۰
تعداد بازدید: ۱۱۱۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
یک فروند کشتی غول‎پیکر شرکت ملی نفتکش ایران موفق به نجات سرنشینان سریلانکایی یک قایق ماهیگیری واژگون شده در آب‎های اقیانوس هند شد.
به گزارش مارین نیوز، یک فروند کشتی غول‎پیکر شرکت ملی نفتکش ایران جمعه گذشته (10 آذر 96) هنگامی که درحال عبور از آب‎های اقیانوس هند بود، موفق به نجات سرنشینان سریلانکایی یک قایق ماهیگیری واژگون شده در آب‎های این منطقه شد.


سرنشینان این قایق سریلانکایی پس از آگاه شدن از حضور کشتی نفتکش غول‎پیکر ایرانی در منطقه، با علامت دادن به کشتی درخواست کمک کردند که بلافاصله خدمه این کشتی VLCC متوجه این قایق و شرایط بحرانی 5 سرنشین آن شدند.
وی با بیان اینکه هنگام عملیات نجات این قایق سریلانکایی، باران سنگینی در حال باریدن بود و  دید مناسبی نیز در ابتدا وجود نداشت اضافه کرد: این شرایط جوی باعث شد تا عملیات نجات این 5 ماهیگیر سریلانکایی حدود 5 ساعت به طول انجامد.
کاپیتان باغستانی در خصوص وضعیت سرنشینان نجات یافته قایق سریلانکایی نیز اضافه کرد: با وجود آشنا نبودن 5 ماهیگیر سریلانکایی به زبان انگلیسی و دشواری در ارتباط برقرار کردن، این افراد هم‎اکنون با بهره‎مندی از خدمات رفاهی و درمانی مناسب، در سلامت کامل مهمان ما در کشتی هستند و چهارشنبه 15 آذرماه جاری (ششم دسامبر) در بندر چابهار تحویل مقامات مسوول می‎شوند.
باغستانی ادامه داد: طبق اظهارات سرنشینان قایق واژگون شده سریلانکایی، قایق این افراد 2 تا 3 روز در این وضع در دریا سرگردان بوده است.
وی با بیان اینکه شرکت ملی نفتکش در حال رایزنی با وزارت امورخارجه و سفارت سریلانکا در ایران برای انجام مراحل انتقال این افراد است افزود: مقامات سفارت سریلانکا در ایران امروز یکشنبه (12 آذر 96) با حضور در شرکت ملی نفتکش ایران و تماس با کشتی Stream با این 5 تبعه کشور خود، صحبت و اطلاعات لازم را درخصوص هویت و محل زندگی این افراد به منظور انجام هماهنگی‎های بعدی کسب کردند.

کشتی Stream متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران،یکی از بزرگترین کشتی‎های نفتکش جهان است که با 333 متر طول، 60متر عرض و 30.5متر ارتفاع، 317 هزار تن ظرفیت دارد.
منبع: روابط عمومی و امور بین‎الملل شرکت ملی نفتکش ایران
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: