تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۴۸۲۱
تعداد بازدید: ۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۴
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت:سند ترکیبی توسعه گردشگری دریایی ایران در قالب پروژه مطالعاتی توسط مرکز بررسی ها و مطالعات راهبردی سازمان بنادر و دریانوردی تهیه و تدوین می شود.
به گزارش مارین نیوز، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در اولین نشست کارگروه توسعه گردشگری دریایی کشور که با حضور نمایندگان دولتی و بخش خصوصی فعال در دو حوزه حمل و نقل و گردشگری بر گزار شد، اظهار داشت: با توجه به مصوبه شورای عالی ترابری کشور، در کارگروه توسعه گردشگری دریایی باید به تعریف مدلی برسیم که علاوه بر استفاده بهینه از امکانات و جذابیت های موجود، راهکارهای اجرایی و عملی توسعه گردشگری در دریا در آن لحاظ شده باشد.


هادی حق شناس با اشاره به جذابیت ها و امکانات بالقوه گردشگری دریایی در شمال و جنوب ایران، گفت: باید بپذیریم صنعت گردشگری از نوع دریایی، موضوع علمی و وابسته به دانش است، لذا با کمک کارگروه توسعه گردشگری  و در قالب یک پروژه مطالعاتی، طی یک ماه آینده سند ترکیبی توسعه گردشگری دریایی ایران توسط مرکز مطالعات راهبردی سازمان بنادر تدوین و به شورای عالی ترابری کشور ارائه می شود.
عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه گردشگری دریایی، صنعتی است که به شدت وابسته به دانش است تصریح کرد: سازمان بنادر به متقاضیان توسعه و تجهیز گردشگری دریایی ایران تسهیلات پرداخت می کند. سند ترکیبی توسعه گردشگری دریایی در همایش بهمن ماه ارگان هایی دریایی کشور در چابهار به بحث گذاشته خواهد شد تا بازتاب بیشتری داشته باشد.
در این نشست که هدف اولیه اش مطابق مصوبه شورای عالی هماهنگی ترابری، شناسایی موانع و ارائه راهکارهای توسعه گردشگری دریایی در کشور اعلام شده است، نمایندگان سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی ضمن باز تعریف مفهوم گردشگری دریایی و تشریح ظرفیت ها و  نیازمندی های گردشگری ساحلی و دریایی در دو بخش گردشگران داخلی و خارجی، بر ضرورت وحدت تصمیم گیری و تهیه سند توسعه و ترویج گردشگری در دریا، ساحل و پسکرانه بندری تاکید کردند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: