تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۴۸۳۷
تعداد بازدید: ۶۱۷
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۶
رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به این که بخش عمده‌ای از فعالیت در میدان‌‌های مشترک کشور در حوزه شرکت نفت فلات قاره انجام می‌شود، بنابراین رفع مشکلات و چالش‌های پیش‌روی این شرکت از دغدغه‌های کمیسیون انرژی مجلس است.
به گزارش مارین نیوز، اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه 18 دی‌ماه از تاسیسات شرکت نفت فلات قاره ایران در منطقه عملیاتی قشم بازدید کردند و در جریان آخرین وضع طرح‎ها و پروژه‎های این منطقه عملیاتی قرار گرفتند. 
رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در این بازدید اظهار داشت: در نظر داریم از ظرفیت‌های این کمیسیون برای تقویت برنامه‌ها و رفع مشکلات این شرکت استفاده کنیم.


فریدون حسنوند با بیان این که در ماه جاری به منظور تامین منابع مالی برای پیشبرد پروژه‌های این شرکت، مساعدت‌هایی انجام می‌دهیم، افزود: اعضای کمیسیون انرژی مجلس دلسوزانه پیگیر هستند.
حسنوند با تاکید بر این که بودجه کنونی وزارت نفت ظلم بزرگی در حق این صنعت است، ادامه داد: در نظر داریم علاوه بر این که بودجه فعلی شرکت ملی نفت را از 14.5 درصد کنونی به 15 درصد برسانیم، دو بودجه از محل تولید خالص گاز و فروش تولید داخلی نیز به وزارت نفت تعلق گیرد.
وی با اشاره به این که هم‌اکنون لوایح این بودجه در کمیسیون انرژی تصویب و به کمیسیون تلفیق فرستاده شده است، افزود: این تصمیم باید در صحن علنی مجلس به تصویب برسد.
به گفته حسنوند، اگر در صنعت نفت در مسیر اجرای پروژه‌ها خللی ایجاد شود، بودجه کل مملکت با مشکل روبه‌رو می‌شود، زیرا بخش عمده‌ای از بودجه‌ جاری، عمرانی و ... کشور از طریق این صنعت تامین می‌شود.
رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: معتقدیم در مناطقی که نفت و گاز هست، مردم آن منطقه باید از فواید آن بهره‌مند شوند. به همین منظور، مجلس شورای اسلامی سال گذشته بودجه این مناطق را از 2 درصد به سه درصد افزایش داد. البته وزیر نفت هم از هیچ کوششی دریغ نکرد و حتی سه درصد از همه پیمان‌ها و قراردادهای شرکت نفت را به توسعه این مناطق اختصاص داد.
حسنوند در پایان این نشست این قول را داد که به منظور آموزش بومی‌های منطقه، یک هنرستان فنی با همکاری وزارت نفت در این منطقه ایجاد شود.


مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره نیز در این نشست به تشریح اقدام‎های این شرکت در مسیر اجرای پروژه‎ها و افزایش تولید پرداخت و در این زمینه به مواردی از جمله تعریف پروژه‎های ساخت سکوهای سرچاهی، تمرکز بر تولید صیانتی، ازدیاد برداشت و ایجاد ظرفیت تزریق آب در برخی میدان‌ها اشاره کرد.
حمید بورد به تصمیم‌های گرفته شده به منظور تنوع‌بخشی به راهکارهای تامین منابع مالی در شرکت نفت فلات قاره اشاره کرد و افزود: کمیته سرمایه‌گذاری در این شرکت تشکیل و بسته‎های سرمایه‎گذاری برای اجرا در قالب EPDFتعریف و تدوین شده است.
بورد ضمن قدردانی از همراهی همیشگی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، ابراز امیدواری کرد که این همکاری مثبت و سازنده ادامه یابد و شرکت نفت فلات قاره بتواند با تامین منابع مالی مورد نیاز، در اجرای طرح‎ها و پروژه‎های محوله موفق باشد.
در این نشست، شیخ محمدعلی امینی، امام جمعه اهل تسنن نیز از شرکت نفت فلات قاره ایران به پاس اشتغال‌زایی برای نیروهای بومی منطقه قدردانی کرد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: