تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۴۹۱۰
تعداد بازدید: ۱۹۵
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
کمیته بررسی سانحه سانچی از خدمه کشتی کریستال چینی که در برخورد با نفتکش ایرانی حادثه مرگباری را رقم زده بود، تحقیق کرد.
به گزارش مارین نیوز، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه پنجشنبه عصر مصاحبه با پرسنل شناور فله بر چینی کریستال به پایان رسید، اظهار کرد: کمیته بررسی سانحه سانچی که متشکل از چهار کشور ایران، چین، پاناما و هنگ کنگ است، موفق شد مصاحبه با پرسنل چینی فله بر کریستال را با توجه به سوالاتی که مدنظر بود در قالب دو گروه انجام دهد.
هادی حق شناس ادامه داد: علاوه بر این شناور فله بر کریستال به طور کامل توسط گروه کمیته بررسی سانحه سانچی مورد بازدید و به اصلاح معاینه شد تا اطلاعات مربوطه به دست آید. این کمیته امشب در بندر خوشان می ماند و فردا به سمت بندر شانگهای حرکت می کند تا ادامه کار را در دستور کار قرار دهند.
عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین در خصوص محورهای توافقنامه چهارجانبه به امضا رسیده بین ایران، چین، هنگ کنگ و پاناما جهت انجام تحقیقات مشترک درباره سانحه نفتکش سانچی، بیان کرد: این تفاهمنامه چهارجانبه در مورد فرآیند، شیوه بررسی اطلاعاتی و برخی مسائل از این دست به امضا رسیده است.
 
نتیجه اطلاعات نزد کمیته بررسی سانحه سانچی "محرمانه" است
حق شناس افزود: انجام مصاحبه با پرسنل شناور فله بر کریستال جهت جمع آوری اطلاعات است، همانطور که باز کردن جعبه سیاه در همین راستا است. همچنین باید بدانیم که اطلاعات بدست آمده توسط کمیته بررسی سانحه بر اساس تفاهم نامه چهارجانبه به امضای رسیده بین کشورهای ایران، چین، هنگ کنگ و پاناما محرمانه باقی خواهد ماند تا نتیجه بررسی های کمیته مشخص شود.

نمی توان زمان اعلام نتیجه رمزگشایی جعبه سیاه سانچی را پیش بینی کرد
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی  در مورد آخرین وضعیت جعبه سیاه نفت کش سانچی و اعلام زمان نتیجه رمزگشایی آن، تصریح کرد: اطلاعات به دست آمده از جعبه سیاه (VDR)  سانچی باید رمز گشایی شود و دلایل سانحه از آن استخراج خواهد شد اما در مورد نتیجه نهایی بررسی های صورت گرفته نمی توان پیش بینی انجام داد چراکه ممکن است این اقدام هفته ها و ماه ها به طول بیانجامد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: