تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۴۹۱۲
تعداد بازدید: ۲۰۴
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی از اختصاص ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌ برای نوسازی ناوگان فرسوده و شناورهای چوبی خبر داد و گفت: این اقدام با هدف توسعه لجستیک، گردشگری دریایی و مسافرت دریایی است.
به گزارش مارین نیوز، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به برنامه‌ریزی و اجرای کاهش هزینه‌ و ارتقاء توانمندی‌ با استقرار نظام بهره‌وری‌، اظهار داشت:‌ در بخش بهره‌وری، شورای نظام بهره‌وری طبق دستورالعمل سازمان مدیریت در سازمان بنادر و دریانوردی دنبال شده است.
منصور آرامی اضافه کرد: در این باره طراحی‌ها انجام و مشاور اخذ شده است، تلاش می‌کنیم، با استقرار نظام بهره‌وری، توانمندی‌ها ارتقاء و هزینه‌ها کاهش یابد.
آرامی‌ توجه به اهداف سازمان بنادر و دریانوردی را از اولویت‌ها عنوان کرد و گفت: در سال 96 تلاش کرده‌ایم، کارکرد سازمان برای اهداف کلان و عملیاتی، برنامه‌ها و پروژه‌ها ارتقاء یابد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی افزود: ضروری است سازمان بنادر به سمت پاسخ‌گویی سوق یابد و اشکالات و موانع تحقق این هدف رفع شود؛ امسال در این‌باره برنامه‌ریزی کرده‌ایم، همچنین دفتر برنامه‌ریزی کارکردهای سازمان بنادر در قالب‌های برنامه‌ای مشخص و برای پاسخگویی به این هدف خواهد بود.

شفاف‌سازی مالی و همکاری‌‌ مطلوب با دیوان محاسبات‌
آرامی اظهار داشت: در حوزه مالی، سیستم کنترل داخلی طراحی‌ و همچنین پرداخت حقوق و مزایای پرسنل از تهران متمرکز شده است که این در شفاف‌سازی و کنترل داخلی مؤثر است و امیدواریم در پایان سال پاسخ‌گویی مناسبی به دستگاه‌های نظارتی داشته باشیم.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی افزود: امسال در بحث شفاف‌سازی خوب عمل کرده‌ایم و در شناسایی درآمدهای سازمان که مغفول مانده بود، فعالیت‌های به سزایی انجام شد، همچنین همکاری‌ تنگاتنگی با دیوان محاسبات کشور داریم.

800 میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌ برای نوسازی شناورهای فرسوده‌
وی با اشاره به حمایت سازمان بنادر از نوسازی ناوگان دریایی و خارج‌سازی شناورهای فرسوده بیان کرد: در قالب اعتبارات کمیته وجوه اداره شده، مبلغی در بانک‌ها از محل منابع داخلی سازمان سپرده‌گذاری شده است، تا بتوان به متقاضیان‌ تسهیلات ارزان قیمت ارائه داد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی افزود: طی هماهنگی این معاونت، رقم 800 میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت به کسانی که در حوزه حمل و نقل دریایی فعال هستند، داده می‌شود که این با اهداف توسعه لجستیک، گردشگری دریایی و مسافرت دریایی است.
عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: ناوگان فرسوده و شناورهای چوبی در قالب این طرح ساماندهی و بازسازی می‌شوند.منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: