تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۴۹۴۲
تعداد بازدید: ۳۴۰
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: زمینه برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر کشور فراهم است، بدین جهت با تسهیل فرآیند سرمایه گذاری و اعطای تسهیلات به بخش خصوصی واقعی می توان کارهای بزرگی انجام داد که در نهایت تمام این موارد منجر به اشتغال پایدار می شود.
به گزارش مارین نیوز، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در مورد واگذاری فعالیت های بندری به بخش خصوصی و سرمایه گذاری در بنادر کشور، اظهار داشت: سرمایه گذار به سمتی می رود که شرایط برای حضور شان فراهم باشد و اگر متوجه شوند که از سوی دولت مورد حمایت قرار می گیرند با انگیزه بیشتری برای سرمایه گذاری حضور پیدا می کنند.
مجید کیان پور ادامه داد: سازمان بنادرو دریانوردی به جهت فعالیت تخصصی که دارد می تواند برای جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی اقدام کند، لذا سایر سازمان ها باید همکاری کنند تا این مجموعه پویاتر در این حوزه ورود کند.
وی خاطرنشان کرد: برای جذب سرمایه گذاری خارجی در بنادر کشور به خصوص بندر چابهار، وزارت امور خارجه باید با سازمان بنادر ودریانوردی همکاری بیشتری داشته باشد. دیپلماسی اقتصادی بیشترین اثرگذاری را در جذب سرمایه های خارجی دارد.
کیان پور اظهار داشت: زمینه برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر کشور فراهم است. بدین جهت با تسهیل فرآیند سرمایه گذاری و اعطای تسهیلات به بخش خصوصی واقعی می توان کارهای بزرگی انجام داد که در نهایت تمام این موارد منجر به اشتغال پایدار می شود.
وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی می تواند در ایجاد اشتغال سهم بالای داشته باشند، تصریح کرد: در برنامه ششم  برای توسعه بنادر شهید رجایی، بوشهر، چابهار و ... برنامه های متعددی دیده شده است، لذا برای استفاده حداکثری از بنادر باید با سرعت زمینه های حضور بخش خصوصی واقعی داخلی و خارجی را فراهم کرد.
نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با استفاده از سرمایه های خارجی، بورس و سایر تامین منابع مالی می توان طرح ها ی توسعه ای بنادر را دنبال کرد، اذعان داشت: بنادر کشور باید توسعه متوازن داشته باشند تا بتوان نرخ اشتغالزایی کشور را افزایش داد؛ از طرفی از راه آهن می خواهیم که به عنوان یکی از بازوهای حمل و نقل ترکیبی به بنادر کشور کمک کنند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: