تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۰۴۲
تعداد بازدید: ۴۸۰
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای ارتقای کیفی و کمی نمایشگاه های صنایع دریایی قرار است از سال آینده نمایشگاههای دریایی تجمیع شده و از سال آینده، یک بار یا دو بار نمایشگاه صنایع دریایی برگزار شود.
به گزارش مارین نیوز، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه ارگان های دریایی با بیان اینکه بندر شهید رجایی مهمترین بندر کشور است، اظهار داشت: برگزاری این نمایشگاه آخرین برنامه از شورای هماهنگی ارگان های دریایی است و عرصه ای برای ارائه توانمندی های کشور در حوزه دریایی و بندری، حضور شرکت های بین المللی فعال در این حوزه، معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در بنادر و سواحل، مذاکره با سرمایه گذاران داخلی و خارجی در حوزه صنایع دریایی و ارتقاء کیفیت نمایشگاه های دریایی است. 
محمد راستاد افزود: یکی از راه های ارتقاء کیفی نمایشگاه های صنایع دریایی، خودداری از برگزاری نمایشگاه های متعدد در این حوزه بوده و قرار است در سال آینده، یک بار یا دو بار نمایشگاه صنایع دریایی برگزار شود. 
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر لزوم معرفی شدن نمایشگاه صنایع دریایی ایران در سطح بین المللی و برندشدن آن در میان فعالان صنایع دریایی و بندری جهان اظهارداشت: باید در نمایشگاه های آینده شاهد حضور پررنگ فعالان حوزه دریایی و بندری حداقل در سطح منطقه در نمایشگاه صنایع دریایی کشور باشیم تا فرصتها و توانمندی های دریایی کشور معرفی شود.
وی افزود: صنعت دریایی تعمیر و ساخت شناور زمینه اشتغال و تولید گسترده ای داشته و برخی کشورها صرفاً با توسعه صنایع دریایی توانسته اند به جایگاه اقتصادی مهمی در دنیا دست یابند. ضمن اینکه باید از فعالیت در سطح خدمات بگذریم و به تولید در صنایع دریایی ارتقاء یابیم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: از همین رو این سازمان قرار است به بخش تولید اهمیت داده و علاوه بر افزایش و ارتقاء سطح کیفی و کمی تولید ناوگان حمل و نقل دریایی، در بخش تولید تجهیزات ساحلی و بندری نیز از قبیل تجهیزات پایانه کانتینری دست یابند که نمونه آن تولید تجهیزات پایانه کانتینری شهید رجایی توسط تولیدکننده داخلی است.
راستاد با بیان اینکه نباید مسیر سالهای گذشته در حوزه ساخت شناورهای تجاری و خدماتی طی شود، اظهارکرد: اگر مشتریان داخلی از سازنده خارجی برای سفارش تولید شناور صرفنظر کنند و به تولیدکننده داخلی انواع شناور و کشتی روی بیاورند شاهد ارتقاء کیفیت و فناوری این صنعت در داخل کشور خواهیم بود.


گفتنی است، پنجمین نمایشگاه بین المللی دریایی روز گذشته با حضور مقامات ارشد ارگان‌های دریایی، نمایندگان مجلس و در غیاب وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد که تا 7 اسفند برقرر است.. در این نمایشگاه 7 شرکت خارجی و 53 شرکت ایرانی حضور دارند و محصولات و خدمات دریایی، تجهیزات دریایی و فعالیت‌های ارگان‌های دریایی ارائه می‌شود. 
قرار بود عباس آخوندی نمایشگاه بین المللی دریایی افتتاح کند اما مشخص نیست آخوندی به چه دلیلی از حضور در نمایشگاه مذکور خودداری کرده است.
 ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: