تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۱۰۷
تعداد بازدید: ۵۷۶
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) گفت: در کشور شرکت ‌های فعال دیگر در حوزه سکوسازی داریم اما اینکه 10 سکو همزمان ساخته و مهندسی، حمل، بارگیری، نصب و راه‌اندازی توسط یک شرکت انجام شود، در حیطه تخصص صدرا است.
به گزارش مارین نیوز، مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در آئین بارگیری سکوی فاز 22 پارس جنوبی از شرکت صدرا در بوشهر، اظهار داشت: سکوی فاز 22 پارس جنوبی که در صدرا ساخته شد از مهندسی تا راه‌اندازی کاملاً توسط متخصصان داخلی مدیریت گردید و صدرا نشان داد که لایق اعتماد مسئولان نظام به متخصصان و فرزندان این مرز و بوم است. 
محمدرحیم دهقانی گفت: 10 سکوی پارس جنوبی که شامل 40 سازه بزرگ دریایی است در جزیره صدرا ساخته می‌شود در حالی که این سکوها پیش از این توسط شرکت‌های بزرگ نفتی آمریکایی و اروپایی ساخته می‌شد. 
وی اضافه کرد: در فازهای اولیه پارس جنوبی صدرا پیمانکار جزء شرکت‌های توتال، دوو، شل و غیره بود اما این سکوها به صورت EPC  توسط شرکت صدرا اجرا می‌شود.
دهقانی با بیان اینکه این ده سکو پیشرفت 76 تا 96 درصدی دارد، گفت: دو سکو پیشرفت بالای 95 درصد، 4 سکو پیشرفت بیش از 90 درصد، دو سکو پیشرفت بالای 80 درصد و 2 سکوی دیگر پیشرفت بیش از 85 درصد دارد.
وی تأکید کرد: در سال آینده همه این سکوها بارگیری، نصب و بهره‌برداری می‌شود. 
دهقانی اظهار داشت: عایدی این سکوها روزانه 125 میلیون مترمکعب گاز شیرین، 187 هزار بشکه میعانات گازی، هزار تن گوگرد در روز و 2.5 میلیون تن بوتان و پروپان در سال است.
مدیرعامل شرکت صدرا ادامه داد: رشد 120 درصدی در دو سالی که قرارگاه خاتم مدیریت صدرا را بر عهده گرفت محقق شد.
وی با بیان اینکه بارگیری، حمل، ساخت و نصب همه سکوها در کشور توسط مجموعه صدرا انجام می‌شود، گفت: در کشور شرکت‌های فعال دیگر در حوزه سکوسازی داریم اما اینکه 10 سکو همزمان ساخته شود. در مهندسی، حمل، بارگیری، نصب و راه‌اندازی توسط یک شرکت انجام شود، در حیطه تخصص صدرا است. 
دهقانی ادامه داد: هزار کیلومتر لوله‌گذاری، ترخیص 250 میلیون دلار کالا از گمرکات کشور و تأمین کالای مورد نیاز سکوها در دو سال اخیر در صدرا انجام شد و در این دو سال 12 میلیون نفر/ ساعت کار بدون حادثه داشتیم.
مدیرعامل شرکت صدرا ادامه داد: تسویه بدهی‌های 15 سال گذشته بانکی صدرا در این دو سال انجام شد، 2388 میلیارد تومان بدهی داشتیم که با احتساب سود در حال افزایش بود اما با حمایت قرارگاه خاتم 1138 میلیارد بخشودگی گرفته شد و مابقی بدهی به طور کامل تسویه می‌شود ضمن آنکه آزادسازی اموال، املاک و تجهیزات از گرو بانک، انجام شد. 
وی ادامه داد: تراز مالی صدرا در دو سال اخیر از 1671 میلیارد تومان منفی به 1561 میلیارد تومان مثبت تغییر یافت. 
دهقانی ادامه داد: سهم صدرا نیز طی دو سال اخیر از 157 تومان به 1160 تومان افزایش یافت و ارزش سهام صدرا 1510 میلیارد تومان اضافه شده است.
دهقانی افزود: این شرکت همچنین موفق شد در پروژه های با پیشرفت فیزیکی بیش از 50 درصد ماهانه رکورد 6 درصد رشد پیشرفت فیزیکی را به ثبت برساند. ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: