تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۲۵۰
تعداد بازدید: ۳۱۵
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
وزیر نفت گفت: پس از خرید شرکت مرسک از سوی توتال، توسعه لایه‌ نفتی پارس جنوبی را به این شرکت نمی دهیم.
به گزارش مارین نیوز، وزیر نفت روز دوشنبه در حاشیه مراسم ساخت خط لوله گاز ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با شرکت مرسک دانمارک برای توسعه لایه نفتی پارس جنوبی مذاکره های خوبی انجام شد و به مراحل آخر رسیده بودیم اما توتالفرانسه اقدام به خرید این شرکت کرد.
بیژن زنگنه ادامه داد: تولید روزانه این میدان 20 هزار بشکه در روز است.
زنگنه یادآورشد: تاکنون برای مذاکره درباره توسعه لایه‌ نفتی پارس جنوبی درخواست داده‌ایم، اما پیشنهاد جدی دریافت نکرده‌ایم.
بر اساس این گزارش، شرکت توتال توسعه لایه نفتی بخش قطری پارس جنوبی را در اختیار گرفته و همچنین این شرکت قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی را نیز با ایران به امضا رسانده است؛ براین اساس مسئولان وزارت نفت برای جلوگیری از ایجاد انحصار در فعالیت لایه های گازی و نفتی پارس جنوبی، تمایلی به واگذاری لایه نفتی این میدان به توتال ندارند.

صادرات روزانه 2.5 میلیون بشکه نفت و میعانات گازی
وی درباره صادرات نفت نیز گفت: روزانه بیش از 2.5 میلیون بشکه نفت و میعانات گازی صادر می شود.
وزیر نفت درباره ادعای کاهش صادرات نفت ایران گفت: پیش تر مقداری صادرات ایران کم شده بود اما دوباره اضافه شده و اکنون مشکلی ندارد.

بهانه های پاکستان قابل قبول نیست 
وی درباره ساخت خط لوله صادرات گاز به پاکستان نیز گفت: این کشور تاکنون بهانه هایی در تاخیر اجرای این طرح را مطرح کرده که قابل قبول نیست.
زنگنه درباره قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد بی نیز گفت: با هندی ها به توافق رسیدیم که گاز ترش را در ساحل تحویل بگیریم.
وی درباره تصمیم ترامپ درباره برجام در 22 اردیبهشت ماه گفت: بگذارید ببینیم چه می‌شود؛ همه تلاش خود را برای این که ترامپ نتواند به ایران ضربه بزند به کار میگیریم و گزینه ای را کنار نمی گذاریم.


منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: