تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۲۵۳
تعداد بازدید: ۱۹۹
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
سومین نشست کمیته ویژه سه جانبه اصلاح کنوانسیون بین المللی کار دریایی با هدف حمایت از حقوق دریانوردان اسیر در چنگال دزدان دریایی در مقر سازمان بین المللی کار (ILO) در ژنو آغاز بکار کرد.
به گزارش مارین نیوز، سومین نشست کمیته ویژه سه جانبه اصلاح کنوانسیون بین المللی کار دریایی با هدف حمایت از حقوق دریانوردان اسیر در چنگال دزدان دریایی در مقر سازمان بین المللی کار (ILO) در ژنو آغاز بکار کرد. 
مهمترین دستور کار این نشست اصلاح بخش‌ های مربوط به کنوانسیون برای حفظ حقوق دریانوردان گروگان در دست دزدان دریایی است. 
این نشست از روز دوشنبه با شرکت بیش از ۵۰ کشور عضو این سازمان از جمله جمهوری اسلامی ایران و با حضور نمایندگان دولت‌ ها؛ نمایندگان اتحادیه کارگران دریایی و اتحادیه مالکان کشتی‌ ها در مقر این سازمان در ژنو اغاز بکار کرده است.
مدیرکل امور دریانوردان و سازمان‌ های تخصصی بین المللی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اعزامی صداوسیما گفت: حضور ایران در این کنوانسیون از سه جهت اهمیت دارد، نخست این که ما در منطقه‌ ای قرار داریم که در معرض دزدی دریایی و حملات مسلحانه علیه کشتی‌ ها در سومالی و خلیج عدن است و یکی از مسیر‌های دریایی حیاتی بشمار می‌رود و کشتی‌ های جمهوری اسلامی ایران نیز از این مسیر بسیار تردد دارد.
علی اکبر مرزبان ادامه داد: دوم آنکه نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران با اقتدار در این محدوده برای حفظ صیانت امنیت دریانوردی منطقه و به ویژه حمایت از ناوگان کشتیرانی تجاری کشورمان حضور قدرتمندانه دارد.
به گفته مرزبان سومین عامل مهم حضور ایران در این کنوانسیون اشتغال دریانوردان ایرانی بر روی کشتی‌ های منطقه است و بنابراین نیاز به حمایت بین المللی و ملی دارند و چنانچه با حادثه‌ ای و یا گروگان گیری دزدان دریایی روبرو شوند، جمهوری اسلامی ایران باید بتواند از طریق این کنوانسیون از حقوق دریانوردان کشورمان بویژه در بحث استمرار پرداخت مزد دریانوردان در ایام اسارت حمایت کند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: