تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۳۷۶
تعداد بازدید: ۳۵۵
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
به دنبال راه اندازی نخستین ردیف شیرین سازی پالایشگاه فازهای ٢٢، ٢٣ و ٢٤ پارس جنوبی، تولید گاز شیرین از اولین واحد فراورشی پالایشگاه این فازها آغاز شد.
به گزارش مارین نیوز، ردیف نخست شیرین سازی پالایشگاه فازهای ٢٢، ٢٣ و ٢٤ پارس جنوبی، از قابلیت تولید گاز شیرین با ظرفیت ١٢.٥ میلیون متر مكعب در روز برخوردار است.
مجری طرح توسعه فازهای ٢٢، ٢٣ و ٢٤ پارس جنوبی اعلام نمود: این ردیف پالایشی هم اكنون با دریافت گاز ترش از فازهای ٦، ٧ و ٨ پارس جنوبی، حدود ٧میلیون متر مكعب گاز شیرین را به خط ششم سراسری گاز تزریق می كند.
به گفته فرهاد ایزدجو پس از فراوری گاز ترش در واحد ١٠١ اولین ردیف شیرین سازی، گاز تولیدی به واحدهای ١٠٤ و ١٠٥ این ردیف ارسال و پس از تثبیت درجه رطوبت، تفكیك تركیبات آن و ورود به واحد ارسال گاز (١٠٦)، تزریق با فشار ٨٦ بار به شبكه سراسری آغاز شده است.
بهره برداری از این ردیف شیرین سازی در پالایشگاه فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی ، همزمان با نصب نخستین سكوی بخش فراساحل این فازها در موقعیت مخزن مشترك پارس جنوبی صورت گرفته است.
بر اساس اعلام مجری و مسئولان طرح توسعه فازهای ٢٢ تا٢٤ پارس جنوبی در شرکت نفت و گاز پارس، ٣ ردیف شیرین سازی باقیمانده این طرح، به تدریج و با فواصل زمانی دوماهه راه اندازی خواهد شد.
عملیات مربوط به ساخت، پیش ‌راه‌اندازی و راه‌اندازی تمامی بخش‌ های نخستین ردیف پالایشگاهی این طرح شامل واحد دریافت گاز، واحد فلر، واحدهای یوتیلیتی (سیستم هوای ابزار دقیق، تولید بخار، تولید نیتروژن) واحدهای آبگیر و آب‌شیرین‌كن، واحدهای فرایندی (واحد شیرین‌سازی و نم‌زدایی گاز) و همچنین واحد افزایش فشار گاز پیش از این به پایان رسیده بود.
تولید آزمایشی از ردیف های شیرین سازی پالایشگاه طرح های در حال توسعه از سوی كارفرما و پیمانكاران این طرح ها باهدف بهره گیری از ظرفیت های شیرین سازی جدید، ارزیابی و رفع موانع موجود در فرایند فراوری و كاهش زمان چرخه برداشت، تولید و فراوری از بخش فراساحل به بخش پالایشگاهی انجام می شود. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: