تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۳۷۹
تعداد بازدید: ۲۰۲
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
مدیر کل شیلات استان هرمزگان در حاشیه بازدید از تخلیه گاه های صید فانوس ماهیان در شهرستان قشم، سایت پرورش میگو دوستکو، صنایع مبتنی بر ارزش افزوده و کارخانه فرآوری پودر ماهی با منابع میکتوفیده این شهرستان را قطب کامل صنایع شیلاتی خواند.
به گزارش مارین نیوز، مدیر کل شیلات استان هرمزگان با بیان اینکه شهرستان قشم با بيش ازصد هزار نفر جمعيت يكي از مناطق مهم شيلاتي استان هرمزگان محسوب مي شود، اظهار داشت: حدود 35 درصد جمعیت شهرستان قشم از طریق شیلاتی ارتزاق می کنند که بیانگر اهمیت فعالیت های شیلاتی در این شهرستان است.
سید پرویز محبی همچنین از راه اندازی نخستین مزرعه پرورش متراکم میگو در جزیره قشم خبر داد و تصریح نمود: کاهش زمان تولید، افزایش بهره وری تولید در واحد سطح، افزایش دوره های پرورشی در طی سال و بهتر شدن ضریب تبدیل غذایی از اهم مزایای این روش است.
محبی با تاکید بر اینکه استفاده از روش پرورش متراکم با رعایت ایمنی و انجام کنترل های لازم باعث افزایش تولید خواهد شد، تصریح داشت: خوشبختانه استان هرمزگان در این زمینه در کشور پیشرو است.

کارخانه پودر ماهی قشم مکمل چرخه صید فانوس ماهیان
مدیر کل شیلات هرمزگان همچنین در بازدید از  تخلیه صید فانوس ماهیان در کارخانه پودر ماهی قشم ، این کارخانه را مکمل چرخه صید فانوس ماهیان برشمرد و گفت: خوشبختانه این کارخانه توانسته زنجیره بهره برداری از فانوس ماهیان به عنوان ذخایر ارزشمند و کمتر بهره برداری شده دریای عمان را تکمیل کند.
محبی تعداد واحدهای صنعتی شیلاتی در بخش پودر ماهی را نیز  در فرایندهای صنعت شیلات بسیار تاثیر گذار دانست.
وی افزود: پودر ماهی به دلیل دارا بودن ارزش تغذیه ای بالا به یک جزء اجتناب نا پذیر درپرورش میگو، ماهی، دام و طیور تبدیل شده است که خوشبختانه استان هرمزگان گام های خوبی در این راستا برداشته است.
مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه پودر ماهی یکی از مهم ترین محصولات فرعی حاصل از صنعت شیلات می باشد که  حدود 95 درصد از ماده خام مصرفی در تهیه آن را موادی تشکیل می دهند که به طور مستقیم مورد استفاده انسان قرار نمی گیرد، آن را از اقدامات مهم حوزه شیلات در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی خواند.
 
بهره برداری بالغ بر 500 تن میگوی پرورشی از سایت دوستکوی قشم در سال97
وی در ادامه با بیان اینکه سایت پرورش میگو دوستکوی قشم از طرح های مهم اقتصاد مقاومتی است، گفت: امید است این سایت با مشارکت جامعه صیادی و با بهره برداری از 120 استخر پرورش میگو تا پایان امسال بالغ بر 500 تن میگو تولید نماید.
محبی در رابطه با این طرح خاطر نشان نمود: تمام سرمایه گذاری انجام شده در این طرح از محل آورده بخش خصوصی بوده و با همت به کار گرفته شده از سوی بخش خصوصی و با پشتیبانی دولت و تسهیل اخذ مجوز و انجام اقدامات قانونی، خوشبختانه در مدت کمتر از یکسال این طرح به بهره برداری و تولید رسید.
مدیر کل شیلات هرمزگان اجرای این طرح را پیرو منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی و همچنین سیاست های توسعه ای دولت تدبیر و امید برابر با سیاست های سازمان شیلات ایران مبنی بر مشارکت جامعه صیادی  در آبزی پروری شیلات هرمزگان دانست و افزود: این سایت بدون شک نقش مهمی در کاهش فشار بر ذخایر آبزیان خلیج فارس و افزایش آبزی پروی خواهد داشت.
مدیر کل شیلات هرمزگان صیادان دیروز را فعالان عرصه تولید میگوی امروز خواند و گفت: این سایت با توجه به بهره گیری از جدید ترین فن آوری ها و روش های روز دنیا می تواند به عنوان مزرعه ای نمونه درسطح کشور تبدیل شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: