تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۴۱۷
تعداد بازدید: ۳۲۹
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۸
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری از پیشرفت جمعی 84.94 درصدی شش پروژه اجرایی کلید در دست (EPDS) از سوی این شرکت در مناطق نفتخیز خشکی و دریایی کشور خبر داد.
به گزارش مارین نیوز، معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اعلام این خبر، گفت: از این تعداد پروژه، یک پروژه در طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی در استان بوشهر و پروژه دیگر در بخش خشکی میدان گازی کیش در استان هرمزگان، یک پروژه در میدان نفتی آذر در استان ایلام و سه پروژه در طرح های توسعه ای میدان های نفتی غرب کارون در استان خوزستان است. 
مهران مکوندی ارزش این پروژه ها را براساس قراردادهای فیمابین این شرکت و شرکت های طرف قرارداد افزون بر دو میلیارد و 180 میلیون دلار عنوان کرد و افزود: این پروژه ها در حوزه های عملیاتی شرکت های نفت و گاز پارس، مهندسی و توسعه نفت (متن)، نفت و گاز اروندان و شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر قرار دارند. 
مکوندی اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران در فاز 14 میدان گازی پارس جنوبی حفاری و تکمیل 22 حلقه چاه را بر روی دو سکوی A و C در دست اجرا دارد که هم اکنون با پیشرفت فیزیکی 84.1 درصد شاهد تکمیل 15 حلقه چاه هستیم. 
وی اظهار کرد: پروژه حفاری هفت حلقه چاه در میدان نفتی آذر نیز با پیشرفت 93.46 درصد و پروژه حفاری و تکمیل سه حلقه چاه جدید و تعمیر و تکمیل 10 حلقه چاه در میدان دارخوین نیز با پیشرفت 82.87 درصد و 13 حلقه چاه در میدان گازی کیش با پیشرفت 94.78 درصد در دست اجرا قرار دارد. 
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری همچنین به پروژه حفاری 40 حلقه چاه  در میدان نفتی آزادگان جنوبی اشاره کرد و گفت: این پروژه با 99.70 درصد پیشرفت رو به اتمام و در حال انجام مراحل تسویه حساب می باشد و این در حالی است که پروژه حفاری 20 حلقه چاه دیگر در این میدان با پیشرفت 54.84 درصد مراحل اجرایی را پشت سر می گذارد. 
وی با بیان اینکه تلاش بر این است تا پایان سال جاری این پروژه ها خاتمه یابد، افزود: براساس توافق با کارفرماها برای بهره برداری به موقع از چاه های حفر شده،  با پایان گرفتن عملیات حفاری هر حلقه چاه و تکمیل نهایی آن، چاه در اختیار کارفرما قرار می گیرد. 
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به قرارداد حفاری هشت حلقه چاه اکتشافی که به تازگی میان شرکت ملی حفاری ایران و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران مبادله گردید اشاره و خاطر نشان کرد: به زودی عملیات حفاری این چاه ها با اختصاص دو دستگاه حفاری سنگین خشکی کلید خواهد خورد و اقدامات لازم  برای حضور در اجرای چند پروژه دیگر به صورت EPDS نیز در جریان می باشد. 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: