تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۴۴۳
تعداد بازدید: ۲۶۵
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۷
هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران، پروژه های مطالعاتی طرح استقرار مدیریت خوردگی این شرکت را که در بخش های خشکی و دریایی صنایع بالادستی نفت و گاز است، تصویب کرد.
به گزارش مارین نیوز از معاونت برنامه ‌ریزی و تلفیق طرح ها و برنامه ‌های برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت، اجرای پروژه ‌های مطالعاتی طرح استقرار مدیریت خوردگی در شرکت ملی نفت ایران که به تصویب هیأت مدیره رسیده است، به زودی آغاز می شود.
از میان ٦ طرح مطالعاتی استقرار مدیریت خوردگی در شرکت ملی نفت ایران، سه طرح در اولویت اجرایی قرار دارد. این طرح ها که طرح‌های مطالعاتی ارتقای کیفیت سیستم های حفاظت کاتدی، رنگ و پوشش و استفاده از بازدارنده های خوردگی در بخش های خشکی و دریایی صنایع بالادستی نفت و گاز است، به ترتیب از سوی شرکت های نفت مناطق مرکزی ایران، نفت و گاز اروندان و نفت فلات قاره ایران با نظارت کارگروه طرح استقرار مدیریت خوردگی اجرا می شود.
بر اساس این گزارش، تدوین شاخص های کلیدی عملکرد برای ارتقای سطح کیفی حفاظت از تأسیسات شرکت ملی نفت ایران از مهمترین اهداف این طرح ها است.
هادی ابراهیم فتح‌آبادی؛ نماینده شرکت ملی نفت ایران در کمیته مدیریت خوردگی وزارت نفت و رئیس کارگروه طرح استقرار مدیریت خوردگی در شرکت ملی نفت ایران در خصوص خودارزیابی طرح استقرار مدیریت خوردگی با بیان اینکه چشم‌انداز، خط‌ مشی، اهداف کلان و برنامه‌های اجرایی این طرح در سال ۱۳۹۶، تدوین شده است، گفت: مرحله خود ارزیابی این طرح نیز در ابتدای سال جاری انجام و نتایج آن به معاونت پژوهش و مهندسی وزارت نفت اعلام شد.
گفتنی است، با توجه به قدمت تأسیسات نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران و هزینه ‌های هنگفت خوردگی در این تأسیسات و همچنین ضرورت پایداری تولید سیالات هیدروکربوری، موضوع تعمیر و نگهداشت، بازرسی فنی و کنترل خوردگی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این راستا و بر اساس ابلاغ سند راهبردی مدیریت خوردگی صنعت نفت از سوی معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، استقرار مدیریت خوردگی در شرکت ملی نفت ایران در دستور کار قرار گرفته است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: