تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۴۶۹
تعداد بازدید: ۱۹۰
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
چهارمین نشست وزارتی اوپک و غیر اوپک با صدور بیانیه‌ ای پایان یافت.
به گزارش مارین نیوز از دبیرخانه اوپک، متن بیانیه که روز گذشته (دوم تیر ماه) منتشر شد به شرح زیر است:
«چهارمین نشست وزارتی اوپک و غیراوپک امروز به ریاست مشترک سهیل المزروعی، رئیس دوره‌ ای اجلاس اوپک و وزیر انرژی امارات و الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه برگزار شد.
این نشست بر حق مردم و ملت‌ ها بر حاکمیت دائمی بر ثروت‌ ها و منابع طبیعی خود تأکید کرد.
همچنین بر پایبندی مستمر کشورهای تولید کننده نفت حاضر در توافق جهانی کاهش تولید نفت به بازار باثبات، منافع مشترک کشورهای تولید کننده، عرضه کارآمد، اقتصادی و امن به مصرف‌کنندگان و بازگشت منصفانه سرمایه‌ گذاری تأکید شد و بهبود کلی وضع و جو روانی بازار و بازگشت اعتماد و سرمایه‌ گذاری به صنعت نفت مورد توجه قرار گرفت.
در این نشست قطعنامه نشست ۱۷۱ اوپک در نوامبر ۲۰۱۶ مبنی بر کاهش روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه از تولید کشورهای عضو اوپک و همچنین کاهش روزانه ۶۰۰ هزار بشکه از تولید کشورهای غیر عضو اوپک، از جمله روسیه، مورد توجه قرار گرفت.
توافق جهانی کاهش تولید نفت که در دسامبر ۲۰۱۶ به دست آمد، مورد توجه قرار گرفت و اشاره شد که کشورهای عضو این توافق از سطح لازم برای پایبندی فراتر رفته و پایبندی آنها در ماه مه امسال به ۱۴۷ درصد رسیده است.
بر این اساس، چهارمین نشست وزارتی اوپک و غیر اوپک تصمیم گرفت که کشورهای عضو توافق تلاش کنند که به مجموع سطح توافق پایبند باشند که از اول ژوئیه سال ۲۰۱۸ برای ماه‌ های باقی مانده از توافق به طور داوطلبانه به ۱۰۰ درصد پایبندی برسد و کمیته وزارتی اوپک و غیر اوپک باید بر مجموع سطح پایبندی نظارت کند و به نشست وزارتی اوپک و غیراوپک گزارش دهد.
این نشست از کمیته وزارتی اوپک و غیر اوپک، کمیته فنی مشترک و دبیرخانه اوپک برای همکاری سازنده و کارآمد در ارائه شفافیت لازم برای تضمین این که تصمیم‌های مربوط به موقع اتخاذ شوند، سپاسگزاری کرد.
این نشست تصمیم گرفت که نشست وزارتی اوپک و غیر اوپک آینده، در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ میلادی در وین، پایتخت اتریش، برگزار شود.»


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: