تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۴۷۱
تعداد بازدید: ۶۵۲
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ساخت ناوشکن "سهند" با انجام تست های دریایی رو به پایان بوده و تا پایان آذرماه سال جاری به همراه ناو "دنا" عملیاتی و زیردریایی "فاتح" نیز بزودی رونمایی خواهد شد.
به گزارش مارین نیوز، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از نامگذاری جدیدترین ناوشکن ساخته شده برای نداجا به نام "دنا" خبر داد و اظهار داشت: این ناوشکن که توسط سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع ساخته شده، بزودی به ناوگان دریایی ارتش در آب‌ های جنوب کشور ملحق خواهد شد.
امیر دریادار حسین خانزادی جزئیات بیشتری از مشخصات و ویژگی‌ های این ناوشکن اعلام نکرد ولی گفت که "دنا" جدیدترین شناور ساخته شده از کلاس موج است. 
بر اساس گفته فرمانده نیروی دریایی ارتش، می توان از جمله شناورهای دیگر در این کلاس، "جماران" و "سهند" (جدید) در ناوگان جنوب و "دماوند" در ناوگان شمال نداجا را نام برد که به نظر می‌ رسد ناوشکن جدید نیز تاحدود زیادی به آنها شبیه باشد.
به گفته دریادار خانزادی، کار ساخت ناوشکن "سهند" نیز با انجام تست های دریایی رو به پایان بوده و تا پایان آذرماه سال جاری به همراه ناو «دنا» عملیاتی خواهد شد.
وی تصریح کرد: زیردریایی "فاتح" نیز که اولین زیردریایی کلاس متوسط ساخت جمهوری اسلامی ایران است بزودی رونمایی خواهد شد.
دریادار خانزادی همچنین با اشاره به روند تعمیرات ناوشکن دماوند که در ماه‌ های اخیر در اسکله بندر انزلی دچار سانحه شد و افزود: کار تعمیرات ناوشکن دماوند هم همانطور که قول داده‌ ایم، تا پایان سال تمام خواهد و این شناور کمتر از دو سال دیگر به توانایی‌ های قبل خود و حتی بیشتر دست می‌ یابد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین خاطرنشان کرد: تمامی این اقدامات علی‌ رغم تحریم‌ های همه جانبه و در لبیک به فرمان رهبری مبنی بر شتاب مضاعف در تقویت توانمندی های دفاعی، به دست متخصصان داخلی صورت گرفته است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: