تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۴۷۶
تعداد بازدید: ۲۶۲
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
قائم مقام مدیر عامل شرکت ملی حفاری گفت: ما سازندگان را ترغیب می ‌کنیم که کیفیت را بالا ببرند تا از توان داخلی استفاده کنیم، کالای بی کیفیت هزینه‌ ها را زیاد و قیمت تمام شده کار را بالا می ‌برد، اگر قطعه ایرانی کیفیت خوب نداشته نباشد به جای 4 روز دو ساعت کار می‌ کند و باعث می ‌شود به جای یک قطعه 20 قطعه بخریم.
به گزارش مارین نیوز، قائم مقام مدیر عامل شرکت ملی حفاری با بیان اینکه در حال حاضر 73 دکل ملکی داریم که از این تعداد 70 دستگاه در خشکی و 3 دکل دریایی است و فعلا 69 دکل فعال و یک دکل نیز در حال انجام کار تعمیرات و بازسازی است، اظهار داشت: سال گذشته به دلیل کاهش کار و اتمام قرارداد با نفت مرکزی 6 دکل حفاری از پروژه‌ ها کم شد.
محمدرضا تاکایدی افزود: دکل‌های ما  باقیمانده از قبل از انقلاب به اضافه دکل ‌هایی هستند که در سال 70 خریداری کرده ‌ایم، 46 دستگاه دکل حفاری ما غربی و عمدتا امریکایی هستند و از سال 85 که تصمیم به  توسعه ناوگان دستگاه حفاری و سرویس ‌های جنبی گرفته شد با توجه به شرایط تحریم 30 دکل را از چین خریداری کردیم که البته موتور آنها نیز آمریکایی است و تعدادی از آنها نیز با مشارکت شرکت ‌های ایرانی- چینی ساخته شده ‌اند.  
وی درباره نوع کارکرد دکل‌ ها بیان کرد: کارکرد همه دکل‌ ها یکی است اما دکل‌ های اروپایی عمر بیشتری از دکل ‌های چینی دارند.
تاکایدی درباره خرید دکل جدید گفت: یک دکل ما در رگ سفید از بین رفت که برنامه جایگزینی آن را داریم، اگر در مناقصات برنده شویم دو دکل دریایی به ناوگان اضافه می ‌شود که قصد داریم از سازندگان داخلی استفاده کنیم. از شرکت‌ های ایرانی که استیل ورک را در داخل ایران می‌ سازند، خریداری می‌ شود و ماشینری و مطالعات از خارج وارد می ‌شود، ما  سازندگان را ترغیب می ‌کنیم تا از توان داخلی استفاده کنیم اما امیدواریم کیفیت را بالا ببرند.  
وی خاطرنشان کرد: البته کالای بی ‌کیفیت هزینه‌ های ما را زیاد می‌ کند و قیمت تمام شده کار بالا می ‌رود، اگر قطعه ایرانی کیفیت خوب نداشته نباشد به جای 4 روز دو ساعت کار می‌ کند و باعث می ‌شود به جای یک قطعه 20 قطعه بخریم.
این مقام مسئول درباره تعداد افراد مشغول به کار روی هر دکل حفاری گفت:  به طور نرمال 120 نفر در هر دکل کار می‌ کنند که 16 نفر نیروی کلیدی هستند، در هر شیفت 14 روزه نزدیک 40 نفر کار می ‌کنند البته در دکل‌ های دریایی محدودیت نفرات بیشتر است.


منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: