تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۴۸۶
تعداد بازدید: ۳۸۱
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
مرکز شرکت ‌ها و موسسات دانش ‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شرایط استفاده شرکت‌ های دانش‌ بنیان از معافیت مالیاتی سال 1396 را اعلام نمود.
به گزارش مارین نیوز، مرکز شرکت ‌ها و موسسات دانش ‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن اشاره به اعمال معافیت مالیاتی سال 96 برای شرکت های دانش بنیان تولیدی و نوپای نوع (1)، اظهار داشت: برای این منظور شرکت‌ های نوپا و تولیدی باید به قسمت پیام‌ های کارتابل اختصاصی خود بر روی سامانه ارزیابی شرکت ‌های دانش ‌بنیان به نشانی reg.daneshbonyan.ir مراجعه و بعد از رویت اطلاعات موجود در پیام «مصادیق مشمول معافیت مالیاتی سال مالی 96» اظهارنامه خود را بر اساس آن اطلاعات تکمیل نمایند و این اطلاعات به سازمان امور مالیاتی هم ارسال خواهد شد.
سید محمد صاحبکار خراسانی بیان نمود: همانند سال ‌های گذشته، با هماهنگی سازمان امور مالیاتی، اطلاعات شرکت های دانش‌ بنیان که تا پایان سال 1396 به تائید «کارگروه ارزیابی شرکت‌ های دانش‌ بنیان» رسیده ‌اند، به همراه مصادیق فعالیت‌ های دانش ‌بنیان آن ها، به منظور اعمال معافیت مالیاتی به سازمان امور مالیاتی ارسال خواهد شد. لذا لازم است به منظور جلوگیری از مشکلات بعدی، در صورت وجود ایراد در پیام ارسالی، به خصوص مصادیق معرفی شده مشمول معافیت، مراتب جهت اصلاح به آدرس tax@daneshbonyan.ir اطلاع رسانی شود.
عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری همچنین ضمن اشاره به الزام تکمیل اظهارنامه مالیاتی و داشتن دفاتر مالی برای استفاده از معافت مالیاتی، افزود: تمام شرکت‌ های متقاضی استفاده از معافیت مالیاتی در سال 96 حتما باید اظهارنامه مالیاتی را تکمیل و ارسال نمایند و مشمول معافیت بودن به معنی عدم ارسال اظهارنامه نیست. مطابق قانون مالیات مستقیم در صورت عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی و دفاتر مالی امکان استفاده از هیچ معافیت مالیاتی وجود ندارد.
وی درباره میزان و زمان بهره‌ مندی از معافیت ‌های مالیاتی شرکت ‌های دانش ‌بنیان، اظهار نمود: شرکت‌ های دانش ‌بنیان از تاریخ تائید در کارگروه می‌ توانند از معافیت استفاده کنند. بنابراین اگر بخشی از فروش کالاها و خدمات دانش ‌بنیان قبل از تاریخ تأیید کارگروه محقق شده باشد نمی‌ توانند برای آن معافیت مالیاتی تقاضا کنند.
به گفته صاحبکار، چنانچه شرکت ‌ها در مراحل تکمیل اظهارنامه مالیاتی خود به فهرست کالاها و خدمات دانش ‌بنیان و تاریخ تائید شرکت توسط کارگروه توجه نکنند، ممکن است در مسیر رسیدگی پرونده‌ های مالیاتی توسط ممیزان ادارات امور مالیاتی، اشکالاتی پیش آمده و ضمن عدم امکان استفاده از معافیتها، مشمول برخی جرائم مالیاتی شوند.
رئیس مرکز شرکت‌ ها و موسسات دانش ‌بنیان در انتها در مورد تکمیل اظهارنامه مالیاتی، بیان نمود: سطر (28) جدول شماره (6) مربوط به معافیت مالیاتی ماده (3) قانون حمایت از شرکت‌ ها و موسسات دانش‌ بنیان است و حتما باید به صورت کامل توسط شرکت ‌های دانش ‌بنیان در زمان ارسال اظهارنامه مالیاتی تکمیل شود. 
شایان ذکر است، مرکز مشاوره به شماره تلفن 83534 آماده پاسخگویی به سوالات شرکت های دانش بنیان است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: