تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۴۹۲
تعداد بازدید: ۶۵۲
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۸
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: اجرای عملیات بازسازی، تعمیرات و نگهداری برای همه سازه ‎های این شرکت، به رقمی بالغ بر 3 میلیارد دلار اعتبار نیاز دارد و از این رو بازسازی بر اساس اولویت ‎بندی تجهیزات و تاسیسات در دستور کار قرار می ‎گیرد.
به گزارش مارین نیوز، مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران روز گذشته در نخستین کنفرانس مدیریت یکپارچگی دارایی‎های فیزیکی صنعت نفت و گاز ساحل و فراساحل، در میزگردی با عنوان «فرصت‌ها و چالش‌های استقرار مدیریت یکپارچگی دارایی‌ها در صنعت نفت» که به ریاست علیرضا اصل‌ عربی، مدیر کل اداره نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی وزارت نفت برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به این‌که بسیاری از تاسیسات نفت فلات قاره در نیمه دوم عمر خود به سر می ‎برند و تعمیرات و نگهداری آنها اجتناب‌ناپذیر است و از طرفی باید تخصیص بهینه منابع محدود را نیز مدنظر قرار دهیم، تاسیسات بر اساس میزان قدمت و نیاز به بازسازی و تعمیرات و نگهداری دسته‎بندی شده‎اند و اولویت با آن دسته از تاسیسات است که در وضعیت بحرانی (قرمز) قرار دارند.
حمید بورد با اشاره به سختی‎های عملیات تعمیرات و نگهداری سازه‎ها و تاسیسات در بخش فراساحلی گفت: علاوه بر مشقت‎ ها و پیچیدگی‎های کار در این بخش، هزینه‎های تعمیرات و نگهداری و تولید نیز در فراساحل بالاتر است، بنابراین میزان ضرر و زیان ناشی از آسیب‌دیدگی تاسیسات در این بخش نسبت به خشکی به‌طور قابل توجهی بیشتر است.
بورد با اشاره به سال‎ ها فعالیت شرکت نفت فلات قاره ایران و تجارب بسیار این شرکت در حوزه فراساحلی ادامه داد: این شرکت با شرکت‎ های بزرگ فراساحلی دنیا قابل مقایسه است و اکنون با برخورداری از بیش از 200 سازه دریایی، 100 ماشین دوار، 3500 کیلومتر شبکه خطوط لوله و پایانه‎های شناور، در بحث دارایی‎های فیزیکی صنعت نفت حرف‎های زیادی برای گفتن دارد.
وی به سابقه قابل قبول شرکت ملی نفت ایران در تعمیرات و نگهداری تاسیسات هم اشاره نمود و گفت: آنچه امروز بسیار اهمیت دارد، لزوم یکپارچگی فعالیت‎های تعریف شده در مدیریت دارایی‎های فیزیکی است.
بورد، مخزن را مهم‌ترین دارایی در صنایع بالادست نفت و گاز برشمرد و افزود: تلاش و برنامه‌ریزی برای طولانی کردن عمر مخزن و تولید صیانتی به منظور نگهداری از این دارایی ارزشمند ضروری است.
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران، استمرار ایمن و بهینه تولید، کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی، کاهش هزینه و افزایش بهره‌وری را از جمله دستاوردهای مدیریت یکپارچگی دارایی‌های فیزیکی در صنعت نفت عنوان نمود و گفت: این شرکت با درک نقش بسزای مدیریت دارایی‌های فیزیکی، کمیته‌ای را به این منظور تشکیل داده و هم‌اکنون شناسایی و استقرار نرم‌افزار جامع مدیریت یکپارچگی دارایی‌های فیزیکی را در دستور کار دارد.
بورد، ابراز امیدواری کرد که سیستم مدیریت یکپارچگی دارایی‌های فیزیکی تا پایان امسال در شرکت نفت فلات قاره ایران استقرار یابد و گفت: شرکت‎های کارفرما می‌توانند با بهره‌مندی از نظرات کارشناسان و خبرگان این حوزه، بر توان عملیاتی و اجرایی خود بیفزایند.


گفتنی است، نخستین کنفرانس مدیریت یکپارچگی دارایی‎ها در نفت و گاز ساحل و فراساحل از سوی شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی و با همکاری شرکت‌های نفت فلات قاره ایران، نفت و گاز پارس، پایانه‌های نفتی ایران، ملی حفاری و نفت خزر در هتل اسپیناس پالاس تهران دیروز آغاز به کار کرد و امروز به کار خود پایان می‌دهد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: