تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۴۹۴
تعداد بازدید: ۷۷۹
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳
در مراسم روز جهانی هیدروگرافی که به همت سازمان بنادر و دریانوردی در هتل هما برگزار شد، پیام ماتیاس یوناس دبیرکل سازمان بین‌المللی هیدروگرافی (IHO) به مناسبت روز جهانی هیدروگرافی در سال ۲۰۱۸ قرائت شد.
به گزارش مارین نیوز، متن پیام دبیرکل سازمان بین‌المللی هیدروگرافی که امروز ۵ تیرماه در مراسم بزرگداشت روز جهانی هیدروگرافی با حضور مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی قرائت شد به شرح زیر است:
"شناخت دقیق از خصوصیات دریاها و اقیانوس‌ ها برای بشر بسیار حیاتی است. در حال حاضر، سیاره ما میزبان بیش از ۷ میلیارد انسان است که همگی نیازمند تغذیه و اشتغال هستند و دریاها و اقیانوس‌ ها می‌ توانند این دو نیاز انسان را در مقیاس گسترده برآورده سازند.
اما باید از استفاده افراطی از آن‌ ها پرهیز نماییم، چراکه این دارایی بشری همانند میراثی در اختیار ما قرار گرفته است تا آن را برای نسل‌ های آتی نیز حفظ نماییم. با این‌ همه، نسل حاضر چندان در حفاظت از این میراث موفق نبوده است!
اکنون وظیفه ما است که خسارات به بار آمده را ترمیم، و آلودگی‌ ها را پاکسازی نماییم. انجام صحیح و به‌ موقع بخشی از این وظیفه بر عهده ما و تمامی مراجع مرتبط با هیدروگرافی قرار گرفته است، چراکه هیدروگرافی، می‌ تواند مبنایی علمی و اطلاعاتی برای تمامی اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه در دریاها و اقیانوس‌ های جهان به شمار رود. 
حال نقش سازمان بین‌ المللی هیدروگرافی در این میان چیست؟ همه ما با هدفی مشابه فعالیت می‌ نماییم و ضروری است تلاش‌ های ما در سطح بین‌ المللی همسو و هماهنگ باشد.
فعالیت ما بر استانداردسازی فناوری‌ های نوین، گردآوری و استفاده از داده‌ های ضروری، ایجاد همکاری میان مناطق مختلف جهان، و حمایت از رقابت سازنده، استوار است. بر این اساس، فعالیت‌ های هیدروگرافی زمانی می‌ تواند از طریق این سازمان بین‌ المللی به اثر بخشی آرمانی خود نائل شود که رویکردی یکپارچه و مشارکتی به سود تمامی ذینفعان دریاها و اقیانوس‌ ها اتخاذ نماید. بسیار خرسندم که در کنار شما، روز جهانی هیدروگرافی را جشن می‌ گیریم.
از این‌ رو، مراتب تقدیر خود را از جامعه جهانی هیدروگرافی ابراز می‌ دارم. این روز از آن شما است و برای یکایک شما آرزوی سلامت و موفقیت دارم."
گفتنی است، مراسم روز جهانی هیدروگرافی هر ساله در تاریخ ۲۱ ژوئن در مقر سازمان بین‌المللی هیدروگرافی در موناکو و سایر سازمان‌ ها و انجمن‌ های ذیربط در دیگر نقاط جهان برگزار می ‌شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: