تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۵۶۸
تعداد بازدید: ۱۱۷۲
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
معاون فنی و نگهداری اداره كل بنادر و دریانوردی استان مازندران از خرید سه دستگاه دیزل ژنراتور دریایی و ساخت قطعات تجهیزات بندری و كاهش هزینه‌ های تعمیر و نگهداری در بندر نوشهر خبر داد.
به گزارش مارین نیوز، معاون فنی و نگهداری اداره كل بنادر و دریانوردی استان مازندران با اعلام این مطلب افزود: به منظور ارتقاء کیفیت و افزایش بهره وری تجهیزات تخلیه و بارگیری و در راستای پیروی از سیاست‌ های کلی نظام جمهوری اسلامی در زمینه اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی، این اداره کل، ساخت و بومی سازی قطعات جرثقیل‌ ها، لیفتراک‌ ها و کلیه ادوات بندری را در دستور کار خود قرار داده است.
محسن مصطفایی افزود: در این راستا، قطعاتی چون جک استقرار جرثقیل A۳۰۰، هوزینگ ترموستات موتور و ... که در مجموع ۶۳ قلم قطعه در انواع مختلف طی سال ۹۶ با بیش از ۱۰۰۰ نفر-ساعت کار تخصصی طراحی و ساخته شد که در حال بهره برداری می باشد که علاوه بر صرفه جویی اقتصادی و افزایش دانش فنی همکاران، این امکان نیز وجود دارد که دانش فنی کسب شده در اختیار سایر بنادر و سازمان‌ ها قرار گیرد.
مصطفایی همچنین از خرید سه دستگاه دیزل ژنراتور لایروب ارس خبر داد و گفت: به‌ منظور افزایش بهره وری و ارتقاء سطح ایمنی و افزایش طول عمر لایروب ارس، سه دستگاه دیزل ژنراتور دریایی شامل موتور دیزل با مشخصات AD۱۵۸TIF - DOOSAN مدل ژنراتور MECCALTE ۳۲۰ kVA دیزل ژنراتور کوپله فابریک شرکت GREENPOWER ایتالیا با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال خریداری شد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به قدمت ژنراتورهای فعلی لایروب ارس و عدم امكان تعمیرات، ژنراتورهای جدید خریداری گردید كه وظیفه تأمین برق مورد نیاز شناور با توان هر دستگاه ۳۲۰ kva برعهده خواهد داشت. 
مصطفایی با بیان این که این اقدام براساس استاندارد‌های مؤسسات رده بندی (IACS) و الزامات كنوانسیون ‌های بین المللی دریایی (IMO) صورت گرفته است، اظهار داشت: با نظارت کارشناسان واحد فنی و مهندسی اداره كل، عملیات نصب و راه اندازی ژنراتورها به زودی آغاز خواهد شد.  


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: