تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۶۶۴
تعداد بازدید: ۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۱
سرپرست فرمانداری شهرستان لاهیجان گفت: سومین جشنواره ملی روز جهانی دریای کاسپین در ساحل سحرخیز محله بخش رودبنه این شهرستان برگزار می شود.
به گزارش مارین نیوز، سرپرست فرمانداری شهرستان لاهیجان با بیان اینکه جشنواره ملی روز جهانی دریای کاسپین برای سومین سال متوالی توسط انجمن بوم بانان گیلان و با همکاری فرمانداری شهرستان، بخشداری رودبنه و سایر ادارات و دستگاه‌های مرتبط به‌منظور پاسداشت روز دریای کاسپین و افزایش آگاهی در خصوص اهمیت حفاظت از تنوع زیستی، مسائل و مشکلات زیست‌محیطی اجرا می‌شود، اظهار داشت: نقش همفکری، همکاری و مشارکت سازمان‌ های مردم‌ نهاد در بخش‌ ها و برنامه ‌های مختلف نقشی مؤثر و بی‌ بدیل است.
امیر جانبازی خاطرنشان کرد: در راستای تداوم برگزاری برنامه‌های متفاوت و شاد با هدف افزایش شور و نشاط اجتماعی تاکنون برنامه‌های مختلفی در شهر لاهیجان برگزارشده که بسیاری از آن‌ها در کشور زبانزد است و برگزاری این‌گونه برنامه‌ها با همیاری سمن‌ها و ارگان‌های مختلف ادامه خواهد داشت.
سرپرست فرمانداری لاهیجان یادآورشد: ساحل سحرخیز محله لاهیجان به ‌عنوان یکی از سواحل پاک و بکر دریای کاسپین می‌تواند ساحلی امن برای پذیرایی از گردشگران آگاه و مسئول باشد و اجرای این‌گونه برنامه‌ها علاوه بر اهمیت زیست‌ محیطی می تواند به جذب گردشگر و رونق این حوزه کمک کند.
وی اظهار داشت: نقاشی ویژه کودکان، موسیقی سنتی و فولکلور، ساخت مجسمه‌های شنی، اجرای نمایش، پرواز بادبادک‌ها، مسابقات فرهنگی و ورزشی از جمله برنامه های مفرح این جشنواره است که با اهدای جوایز نفیس همراه است.
جانبازی از عموم علاقه‌مندان و مردم دعوت کرد تا در سومین جشنواره ملی روز جهانی دریای کاسپین در ساحل سحرخیز محله لاهیجان شرکت نمایند.
همچنین مسئول روابط عمومی سومین جشنواره ملی روز جهانی دریای کاسپین در ساحل سحرخیز محله لاهیجان نیز در این باره گفت: حضور بیش از هشت هزار نفر در دو جشنواره گذشته حکایت از کیفیت بالای برگزاری این جشنواره دارد که امسال با برنامه‌ریزی دقیق‌تر سعی شده تا شرکت‌کنندگان بیشتری برنامه‌هایی شاد و مفرح‌تری را تجربه کنند.
علیرضا پرندوش افزود: تاکنون چندین جلسه از جمله جلسه هماهنگی با ادارات، جلسه هماهنگی بانوان، جلسه‌ی هماهنگی تیم اجرایی، مدیران کارگروه‌های کودک نوجوان و چندین جلسه داخلی دیگر برای اجرای هرچه بهتر این جشنواره برگزار شده است.
در کنوانسیون حفاظت از محیط‌ زیست دریای کاسپین (کنوانسیون تهران) و از سوی برنامه محیط‌ زیست سازمان ملل (UNEP) مرداد 1385 (12 آگوست 2008) که روز 21 مرداد به‌عنوان روز دریای کاسپین خزر نام‌گذاری شده است و در این روز هرساله برنامه‌های متنوعی باهدف آگاهی در خصوص اهمیت حفاظت از تنوع زیستی، مسائل و مشکلات زیست‌محیطی دریای کاسپین در تمامی کشورهای حاشیه این دریا برگزار می‌شود.
جشنواره ملی روزجهانی دریای کاسپین روز جمعه نوزدهم مردادماه جاری از ساعت 17 تا 21 با اجرای برنامه‌های شاد و متنوع در ساحل سحرخیز محله شهرستان لاهیجان برگزار می شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: