تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۷۰۰
تعداد بازدید: ۱۰۷۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
دبیر مسابقات ربات های زیردریایی دانشجویی ROV گفت: با توجه به وجود صنایع بزرگ نفتی و سواحل طولانی در شمال و جنوب کشور، فضای مناسبی برای فعالیت مجموعه های دانش بنیان دریایی در این بخش ها وجود دارد که با توجه به سیاست های تشویقی و حمایتی، محیط مناسبی برای کارآفرینی محققین به شمار می آید.
به گزارش مارین نیوز، دبیر مسابقات ربات های زیردریایی دانشجویی چهارمین دوره "جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت" با اشاره به اهمیت روزافزون به کارگیری فناوری این ربات ها در محیط های دریایی، اظهار داشت: ربات زیردریایی کنترل شونده توسط اپراتور برای فعالیت در مناطقی از زیرآب که خطرات جانی برای انسان وجود دارد یا غواص قادر به نفوذ به عمق مورد نظر نمی باشد و یا اعماق بسیار زیاد اقیانوس ها طراحی شده است و با توجه به وجود صنایع بزرگ نفتی و سواحل طولانی در شمال و جنوب کشور، فضای مناسبی برای فعالیت مجموعه های دانش بنیان دریایی در این بخش ها وجود دارد که با توجه به سیاست های تشویقی و حمایتی، محیط مناسبی برای کارآفرینی محققین به شمار می آید.
حاتم قاسم زاده افزود: مسابقات ربات های زیر دریایی جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت با هدف ترویج دانش رباتیک زیرآب در میان دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری و با کمک و پشتیبانی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار می شود.
دبیر مسابقات ربات های زیردریایی دانشجویی با تاکید بر چارچوب برگزاری مسابقات در چهارمین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت، بیان داشت: با توجه به تجربه ی چند ساله برگزاری مسابقات، قوانین اجرای مسابقات تا حدود زیادی تسهیل شده تا تیم ها با هزینه کمتری بتوانند در مسابقات شرکت کنند. بر این اساس در ادامه ارتباط با دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، توجیه محتوایی و فنی مسابقات از طریق ارسال فراخوان و طرح برگزاری انجام گرفته است. همچنین سایت مسابقات در وب گاه ایران دریا بروز رسانی شده و آمادگی ثبت نام آنلاین از تیم های شرکت کننده را دارد.
قاسم زاده ادامه داد: آیین نامه برگزاری مسابقات ROV با بیان مشخصات فنی ربات ها و آیتم های مورد ارزیابی از طریق سایت در دسترس است و با توجه به زمان برگزاری امتحانات دانشگاهی، ثبت نام نهایی تا تاریخ 1 شهریور تمدید شده است.

شایان بیان است، مسابقات ربات های زیردریایی دانشجویی ROV به مفهوم ربات های کنترلی از راه دور در چهارمین دوره "جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت" در تاریخ های 1الی 3 آبان ماه 1397 برگزار می گردد.
 

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Ukraine
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
0
0
سلام دوستان
خسته نباشید

از همان سال اول ه این مسابقات در اصفهان شروع شد به برگزار کنندگان عرض کردیم که متن گزارشات علمی، فیلمهایی از مراحل ساخت و اپراتوری و هر نوع مستنداتی که ممکن هست ازتیمهای برتر، بر روی یک سایت قرار بگیرد تا سال به سال سطح مسابقات افزایش یابد.

متاسفانه ما ایرانی ها هرگز اهمیت مستندسازی و انتشار مستندات را نفهمیدیم و درک نکردیم و بخاطر همین هم همیشه درجا میزنیم و حرکت رو بهجلوی ما تقریبا صفر یا بسیار اندک است.

آنچه باعث رسوب دانش وتعمیق دانش وگسترش دانش و افزایش سطح یک دانش در یک کشور میشود دقیقا همین "انتشار مستندات" است.

باید و باید فیلمهایی از اجزاء دمونتاژ شده هر زیردریایی وقابلیتهای آن و یک گزارش فنی از 3 یا 5 تیم اول بر روی سایت قرار گیرد و هرسال این کار تکرار شود تا با مرور تجربیات 10 ساله مطمئن شویم در جایی جلوتر از مکان فعلی خواهیم بود.

متاسفانه نه دست اندرکاران برگزاری و نه مسئولین بالاتر اهمیت این کار را درک نمیکنند. صد حیف وهزار حیف.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: